Pogba se chystá opustit Manchester United, kam zamíří?

i Foto: au.eurosport.com
                   

Ještě poměrně nedávno plnily sportovní plátky po celém světě informace o nevraživosti mezi hvězdným fotbalistou Paulem Pogbou a trenérem José Mourinhem. V okamžiku, kdy si portugalský kouč musel z Manchesteru United balit kufry, to vypadalo, že se situace konečně uklidnila. Pod taktovkou Oleho Gunnara Solskjaera se Pogba prý cítil podstatně lépe a vše nasvědčovalo tomu, že vzájemná spolupráce bude pokračovat i nadále.

Nicméně se zřejmě i vinou nepřesvědčivých výkonů celého týmu vývoj situace obrátil o 180 ° a francouzský záložník má podle všeho namířeno do světa. Vypovídá o tom i fakt, že Pogbův manažer Mino Raiola zrušil schůzku s vedením klubu, kde se mělo jednat o nové smlouvě. Je tedy odchod největší hvězdy Rudých ďáblů skutečně na spadnutí?

United se dlouhodobě potácí v krizi

Poslední sezóny se napříč všemi předními zahraničními ligami nesou ve znamení velkých zklamání. Stejně jako se ve španělské soutěži trápí goliáš z Realu Madrid, v Anglii se mračna snášejí nad velikánem z Manchesteru United. Fanoušci historicky neúspěšnějšího klubu Premiere League rozhodně nemohou být s výkony svých idolů spokojeni. Aktuálně jim patří až šesté místo v tabulce.

O proniknutí mezi elitní čtveřici se perou s dvěma londýnskými kluby Arsenalem a Chelsea, ale nutno podotknout, že naději mají z celé trojice nejmenší. Snad jediný hráč, který by mohl být sám se sebou spokojený, je právě Paul Pogba. Ten se dokonce probojoval do nejlepšího týmu sezóny, který vytvořila Asociace profesionálních fotbalistů.

Spolupráce United s Pogbou je nejspíš definitivně u konce

Není žádným tajemstvím, že se vedení United dlouhou dobu potýká se snahou usměrnit francouzovo stále rostoucí ego, což se mu ale evidentně nedaří. Možná i díky tomu jeho případný odchod leckomu v klubu přijde vhod. Podle informací předních zahraničních médií se Pogba rozhodl opustit svého současného zaměstnavatele, což dal najevo odřeknutím schůzky svého agenta s vedením, kde se mělo jednat o nové, lukrativnější smlouvě. Nyní je na Mino Raiolovi, aby našel extravagantnímu šestadvacetiletému záložníkovi nové angažmá.

Kdo o Pogbu pravděpodobně projeví zájem?

Hvězdný záložník v minulosti nastupoval čtyři sezóny v barvách Staré dámy z Turína, takže by se mohl vrátit právě tam a navázat na dřívější úspěchy. Fotbalistu dlouhodobě sleduje také Real Madrid. Nejsou vyloučené ani nabídky z anglických klubů, mezi nimiž by se mohl objevit například městský rival Manchester City. Pogba je na trhu zkrátka velice horkým zbožím a určitě se o něj strhne velká bitva.

Foto: au.eurosport.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články