Podmínky odchodu jsou jasně dané, prohlásil šéf Sigmy k odchodu Daňka. Koho chce Olomouc získat?

Patří k nejžádanějším ligovým hráčům, přesto není jisté, že svůj mateřský klub opustí. Šéf Sigmy Olomouc Ladislav Minář otevřeně promluvil o odchodu Kryštofa Daňka i pokračování Romana Hubníka a Michala Vepřeka v klubu.

i Zdroj fotografie: SK Sigma Olomouc
                   

Olomouckou Sigmu čeká náročné přestupové období. Hanácký klub, který v uplynulém ročníku došel až do finále střední nadstavboví skupiny, opouští hned pětice hráčů. Na Andrově stadionu nebude nadále pokračovat útočník Jakub Yunis, španělský záložník Pablo González, středopolař Tomáš Zahradníček ani druhý nejlepší střelec mužstva Martin Hála. „To jsou všechno hráči, o kterých víme, že tady dále působit nebudou,“ potvrdil na stránkách klubu sportovní ředitel Ladislav Minář.

Naopak otazníky visí nad dvojicí zkušených obránců. Smlouva skončila jak sedmatřicetiletému Romanu Hubníkovi, tak o rok mladšímu Michalu Vepřekovi. Sigma má však nadále zájem na setrvání obou hráčů i vzhledem k postupu B-týmu do druhé nejvyšší soutěže. „Je to pořád otevřené. Oba dostali nabídku myslím si že velmi slušnou a dobrou. Máme s oběma hráči nastaveno datum, do kterého musí vyjádřit,“ přiznal Minář.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Pokud by se však rozhodli nepokračovat určitě to není v otázce financí,“ zdůrazňuje dlouholetý funkcionář. Ten se vyjádřil také k možnému odchodu devatenáctiletého záložníka Kryštofa Daňka, který svými výkony upoutal všechny kluby české špičky. „Je pod smlouvou až do roku 2025, tudíž nejsme pod žádným tlakem, že by ten hráč měl někde odejít,“ doplňuje Minář s tím, že možných zájemců je více, proto Olomouc vyslala jasný signál.

Daněk? Podmínky jsou tvrdé, přiznal Minář

Je to postavené tak, že jsme všem dali najevo naši představu, za jakých podmínek by mohl odejít. Ty podmínky jsou tvrdé, ale je to přizpůsobené věku, délce smlouvy hráče a jeho dovednostem,“ uvedl a jedním dechem dodal, že v případě splnění podmínek by bylo možné přestup realizovat. „Pokud by někdo ty podmínky splnil a hráč sám stál o to do jiného klubu odejít, tak může být realizován transfer,“ dodal k přestupu talentovaného mladíka.

iZdroj fotografie: SK Sigma Olomouc

Mužstvo trenéra Václava Jílka by podle Mináře mohlo naopak posílit hned několik nových jmen. Sigma má údajně zájem o slovenského brankáře Tomáše Digaňu z druholigové Opavy, šestadvacetiletého záložníka Filipa Zorvana nebo stopera Lukáše Vraštila. Modrobílý dres by mohl obléci také defenzivní záložník Denis Ventúra, který naposledy působil v maďrském Gyirmótu.

Olomouc však chce posílit také na jiných postech. „Samozřejmě chceme získat ještě jednoho až dva hráče. Cítíme, že na pozici typického krajního záložníka nemáme doplněný kádr,“ zakončil Minář.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články