Podle Carla Ancelottiho vyhraje Zlatý míč mladík, kterého chce Barcelona i Manchester United

Kouč Evertonu Carlo Ancelotti. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Zlatý míč patří mezi nejcennější individuální trofeje, jakých lze ve světovém fotbale dosáhnout. A přesto, že poslednímu udělovanému ročníku vévodil útočník Barcelony Lionel Messi, na ty nadcházející si už brousí zuby řada mladíků jako Kylián Mbappé nebo Erling Haaland. Podle kouče Carla Ancelottiho však bude vítězem někdo úplně jiný, třiadvacetiletý brazilský reprezentant a jeho sveřenec z Evertonu Richarlison.

Ten přestoupil k Toffies před dvěma lety z Watfordu za 35 miliónů liber (více než miliardu korun) a současný kouč Evertonu si pochvaluje jeho výkony i píli. „Naučil jsem se tu spoustu věcí,“ přiznal Richardlison. „Teď s Ancelottim na lavičce, s někým, kdo vyhrál úplně všechno, si užívám jeho vedení a rady. Pomáhá mi to zlepšovat se,“ dodal.

Netáhne ani Messi. Barcelona zažívá masivní ztráty i v očekávaném příjmu z merchandisingu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„S jeho příchodem jsem ohromně vyrostl a kdoví, třeba se stanu lepším střelcem a budu nadále růst i jako profesionál. Ancelotti mi dokonce řekl, že patřím mezi desítku nejlepších útočníků, které kdy trénoval, což je pro mě neskutečná čest,“ pokračuje. „Je fantastickým motivátorem, hodně mě povzbuzuje. Dokonce mi řekl, že věří, že vyhraju Zlatý míč a řadu mistrovských titulů. Věřím jeho slovu,“ zakončil Richardlison.

Zájem mají i velkokluby

Cesta brazilského útočníka k vysněným trofejím je však v plném proudu. Třiadvacetiletý střelec zatím dosáhnul jediné, vítězství svého národního týmu na jihoamerickém šampionátu Copa Ámerica, kde právě jeho branka rozhodla finálové klání proti Peru. Na klubový trimuf v dresu stále čeká a ač jeho Everton dlouho zářil na špici anglické Premier League, v posledních třech utkáních musel zkousnout hořkost porážky s Southamptonem, Newcastlem a Manchesterem United.

Manchester United po PSG čeká Lipsko. (zdroj: reuters.com, Gonzalo Fuentes)

Právě poslední jmenovaný celek z Old Trafford má, stejně jako španělská Barcelona, snahu Richardlisona v nadcházejícím přestupovém období získat. Jeho sen o trofejích se tak může ještě přiblížit v dresu jednoho z velkoklubů.