Podivuhodná kariéra pokračuje: Bývalý hvězda Sparty míří do Řecka

Patřil mezi velké hvězdy pražské Sparty, která mu předvídala velkou budoucnost. Proč po čtvrté v rozmezí dvou let mění působiště?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Jeho jméno není potřeba fanouškům pražské Sparty představovat. Sedmadvacetiletý záložník Martin Hašek mladší je podepsán pod jeden z nejvýraznějších sporů mezi fotbalistou a klubem v tuzemském sportovním prostředí. Talentovaný středopolař patřil ještě v zimě 2018 k nejproduktivnějším ligovým hráčům a oporám Sparty, přesto se rozhodl zpřetrhat vztahy a vytrucovat si přesun do zahraničí. Výsledkem však byl jen dlouhý spor u mezinárodní arbitráže.

Ten Hašek nakonec prohrál a musel Spartě zaplatit vysoké finanční odškodnění. Navíc strávil téměř dvanáct měsíců bez fotbalu na soutěžní úrovni a jeho forma výrazně klesla. Půlrok strávil v německém druholigovém Würzburgeru Kickers, v jehož dresu sestoupil do třetí ligy. Rok a půl hrál druhou ligu v Turecku za tamní BB Erzurumspor. Po solidním prvním roce, kde navázal pěti brankami a čtyřmi asistencemi na své tuzemské angažmá, však následoval nepovedený půlrok a odchod.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Letošní jaro pak nastupoval v barvách polské Wisly Plock, s níž bojoval o udržení v Ekstraklase. Do záchranářských bojů nakonec zasáhnul jen třikrát a půlroční angažmá zakončil s 15 odehranými minutami na kontě. Nyní míří do další zahraniční destinace, bude totiž působit ve druhé řecké nejvyšší soutěži. Bývalý mládežnický reprezentant podepsal roční smlouvu s tamním Makedonikosem. „Jsem rád, že jsem tady,“ prohlásil.

Hašek: Chci pomoct klubu i svou osobností

Zároveň doufám, že si pobyt v Řecku užiju a udělám svými výkony radost celému prostředí klubu, lidem, kteří tady pracují, našim fanouškům, zkrátka všem! Chci tady být šťastný a doufám, že budou šťastní i všichni kolem mě. Doufám, že v tomto směru klubu pomůžu jak svými fotbalovými dovednostmi, tak svou osobností,“ uvedl bývalý hráč pražských Bohemians, Slovanu Liberec, Pardubic nebo Viktorie Žižkov.

Je tak velkou neznámou, zda se mu restart kariéry v řecké druhé lize vydaří. Pro celek z města Neapoli je jednou z nejvýraznějších posil a je jisté, že šanci dostane. Zda ji využije a zda se ještě dokáže vrátit na nejvyšší úroveň je však v případě sedmadvacetiletého záložníka ve hvězdách.

Dokáže Martin Hašek mladší restartovat svou kariéru?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články