Po fotbalovém zápase s Ukrajinou je celý Wales na nohou! Co se stalo?

Byla to bitva o jedno z posledních volných míst na fotbalovém mistrovství světa. Vítěz už předem měl jisté, že ve skupině narazí na Anglii, USA a Írán. Zápas, ve kterém se Wales střetl s Ukrajinou, přinesl výbuch emocí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ukrajina skórovala už ve 3. minutě, když po rychle rozehraném přímém kopu napálil z dálky míč Zinčenko. Rozhodčí ale gól neuznal a nechal standardku opakovat, protože před ní nepískl do píšťalky. V průběhu většiny utkání pak byla Ukrajina lepší. Vytvořila si dost šancí, ale Wayne Hennessey chytal fantasticky. „Rozhodně to byl můj nejlepší zápas v národním dresu,“ řekl po utkání velšský brankář.

Jediný gól nakonec padl po půlhodině hry, kdy si Yarmolenko při standardce hlavou srazil hlavou míč do vlastní sítě. Po závěrečném hvizdu se nejen na hrací ploše spustila obrovská vlna euforie. Bale a spol. dokázali to, o čem snily generace Velšanů. „Makali jsme na to celý život a nyní jsme to dokázali. Pro nás, pro fanoušky, pro celou zemi. Pořádně to oslavíme!“ radoval se bezprostředně po utkání Gareth Bale. Wales si zahraje na mistrovství světa poprvé od roku 1958. Celou zemi čeká hodně dlouhá noc.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zatímco domácí jásali, hráči Ukrajiny byli zdrcení. I když Velšany výrazně přestříleli, gólu se nedočkali. Hráčem utkání byl rozhodně jejich brankář. My na hřišti nechali vše, ale bohužel to nestačilo. Hrozně mě to mrzí za celou Ukrajinu, Walesu však přeji hodně štěstí. My musíme dál bojovat a opět žít v míru. To je mnohem důležitější,“ zmínil obrovsky zklamaný Oleksandr Zinčenko.

Zdroj: iSport

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Výkup vozidel v Praze a ve středních Čechách funguje za hotové
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!