Po lasu Slavie snížená výkonnost? Šéf ligového klubu potvrdil zájem sešívaných

Pražská Slavia se v létě zaměřovala hned na několik zajímavých jmen. Šéf jednoho z ligových klubů nyní potvrdil zájem také o jejich nevybroušený diamant.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Do Edenu dorazilo v létě hned několik zajímavých jmen. Z Rumunska přišel levý bek Andres Dumitrescu, z Molde stoper Sheriff Sinyan, z Odds BK pak středopolař Conrad Wallem. Sešívaní vykoupili také kanonýra Sigmy Olomouc Mojmíra Chytila, z ostravského Baníku pak dorazil útočník Mohameda Tijaniho. Přesto se údajně schylovalo k dalšímu velkému přesunu, vedení červenobílých se totiž zajímalo také o dalšího útočníka.

Tím byl údajně podle sportovního manažera českobudějovického Dynama Jana Pordoužka kanonýr Quadri Adediran. Sešívaní se údajně o Nigerijce zajímali již po nákupech Chytila s Tijanim. „Jo, musím potvrdit, že Slavia se o Quadriho zajímala. Měli jsme jednání v den jejich zápasu s Dněpropetrovskem a odpoledne jsme ohledně toho ještě měli schůzku na Slavii,“ uvedl v podcastu Sportovní kavárna s tím, že konkrétní nabídka nakonec nepřišla.

iZdroj fotografie: SK Dynamo České Budějovice

Ale byla to spíš diskuze o tom. K oficiální nabídce nedošlo. Jestli dojde, to nevíme,“ dodává Podroužek na adresu rodáka z Lagosu, který do klubu dorazil teprve letos v lednu. Dříve oblékal dres pražské Dukly a maltského San Gwannu. Přesto má podle sportovního manažera Jihočechů obrovský potenciál. „Já si myslím, že je to hráč [do týmu top 3]. Ale musí se na tom pořád pracovat a musí si to uvědomovat i ten hráč sám,“ míní.

Podroužek: Pokles formy? Může za tím stát zájem Slavie

Protože třeba jeho výkonnost v poslední době šla poměrně dolů. A všimli si toho i trenéři,“ dodává s odkazem na nevydařený start letošního ročníku. Důrazný útočník totiž v prvních čtyřech ligových kolech jen pálil šance, prosadil se až proti pražským Bohemians. Kompletních devadesát minut však odehrál jen dvakrát. Podle Podroužka může být mírný pokles formy způsobený i spekulacemi o zájmu červenobílých.

Můj vnitřní pocit je, že to s tím [zájmem pražské Slavie] může úzce souviset,“ zakončil manažer českobudějovického klubu. Zůstává tak otazníkem, zda bude Adediran v hledáčku trenéra Jindřicha Trpišovského také v zimním přestupovém okně. Zkušený stratég se zatím může v ofenzivně spolehnout nejen na služby Tijaniho s Chytilem, ale také Václava Jurečky, Micka Van Burena či Stanislava Tecla.

Měla by se Slavie zaměřovat na nákup dalšího útočníka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články