Po titulu hlásí velký návrat. Tady jsem doma a znám český fotbal, přiznává staronová tvář Jablonce

Na jabloneckou Střelnici míří zvučné jméno. Po pauze se do české nejvyšší soutěže vrací černohorský reprezentant, který chce rozšířit svou sbírku 103 ligových startů.

i Zdroj fotografie: FK Jablonec
                   

Po ročním angažmá v černohorské Sutjesce Niksic, se kterou získal mistrovský titul, se vrací zpět do Jablonce. Zkušený záložník Vladimir Jovović bude od nového ročníku opět působit v zelenobílém dresu. Se severočeským klubem podepsal víceletou smlouvu. „Jsem rád, že jsem zpátky v Jablonci,“ přiznal na stránkách klubu sedmadvacetiletý Jovović, který dříve hájil barvy Spartaku Subotica, OFK Bělehrad nebo Crvene Zvezdy Bělehrad.

Do Jablonce poprvé zamířil v červenci 2017 a v dresu mužstva ze severu Čech si připsal ve 103 ligových utkáních 15 branek a 23 asistencí. „Nečekal jsem, že to bude tak rychle, ale přemýšlel jsem o tom, že se do Jablonce někdy vrátím. Měl jsem ještě nějaké možnosti, ale když šlo o Jablonec, tak jsem se moc nerozmýšlel. Tady jsem doma, znám to tady a znám i český fotbal,“ doplňuje Jovović, který opět bude nosit na zádech číslo dvacet pět.

iZdroj fotografie: FK Jablonec

K týmu se reprezentační stálice České Hory připojila později a vzhledem k reprezentačním povinnostem tak musela vzít za vděk krátkou dovolenou. „Hned od začátku to je hodně náročné. Je to těžké, ale jsme fotbalisté a profesionálové, musíme to vydržet. Takhle je to lepší, protože se dobře připravíme na sezónu,“ dodává rodák z Nikšiće, který se těší na angažmá pod trenérem Jablonce Davidem Horejšem.

Jovović: Horejš ví, co od hráčů chce

Jsem rád, že tu je,“ podtrhuje s tím, že pětačtyřicetiletý stratég patří k nejlepším českým trenérům. „Hrál jsem proti němu dost zápasů a vždy to bylo těžké proti Českým Budějovicím. Ví, co chce hrát, co chce od hráčů, jakou má taktiku a fotbalové myšlení. My to musíme plnit, odehrát dobře přípravné zápasy, zvládnout soustředění a připravit se na sezónu, aby se Jablonec vrátil tam, kde byl poslední čtyři roky,“ zakončil Jovović.

Pro Jablonec tak jde o další ofenzivní posílení. Severočeský celek si již dříve pojistil služby záložníka Tomáše Malínského z pražské Slavie. Pod trenérem Horejšem budou působit také dva klenoty sparťanské akademie Václav Sejk a Matěj Polidar.

Probojuje se Jablonec na příčky zajišťující účast v Evropě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články