Po pěti letech ve Slavii míří úspěšný kouč k reprezentaci. Předseda FAČR Fousek si jeho získání pochvaluje

Má za sebou řadu trenérských úspěchů na klubové i mezinárodní scéně. Posledních pět let působil u sešívaných a nyní kývl zkušený kouč na nabídku vedení FAČR.

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Během své bohaté trenérské kariéry Miroslav Beránek několikrát vedl Slavii a na ligové scéně působil také v Brně, v Kladně a v Blšanech. V roce 2002 dovedl českou reprezentační jednadvacítku k titulu mistrů Evropy a čtyři roky dělal u áčka asistenta Karlovi Brücknerovi. Pětašedesátiletý kouč působil i v zahraničí. S Debrecínem ovládl maďarskou ligu, poté následovalo angažmá ve Spojených Arabských Emirátech a v Kazachstánu. Tam vedl Beránek klub FC Astana i národní tým.

Beránek: Chci sloužit českému fotbalu

Uplynulých pět let působil uznávaný kouč v roli šéftrenéra dorostu pražské Slavie. „Myslím, že se nám práce v klubu dařila. Vychovali jsme řadu mladých hráčů pro reprezentaci. Letos po svém nástupu mě oslovil Zdeněk Psotka, zda bych chtěl působit v nové roli a já z něj cítil energii, chuť posouvat český mládežnický fotbal na evropskou úroveň. Proto – po dohodě s klubem – jsem nabídku přijal a chci sloužit českému fotbalu na nejvyšší mládežnické úrovni,“ uvedl pro tiskovou zprávu FAČR Miroslav Beránek.

iZdroj fotografie: FAČR

Proč technický ředitel FAČR Zdeněk Psotka stál právě o Beránka? „Chtěli jsme obsadit šéftrenéra úseku reprezentací. Oslovil jsem trenéra Beránka zejména z toho důvodu, že v posledních letech působil u mládeže ve Slavii a má obrovský přehled nejen o hráčích, ale také trenérech. A také proto, že byl součástí největších úspěchů českého fotbalu,“ připomněl Psotka.

Fousek okamžitě souhlasil

Angažování Miroslava Beránka si pochvaluje také Petr Fousek, který s ním spolupracoval osm let u jednadvacítky i reprezentačního áčka. „Když mě Zdeněk Psotka seznámil se svým záměrem přivést Míru Beránka, okamžitě jsem souhlasil. Znám ho dlouho a dobře, přichází k nám zkušený odborník a také ambiciózní trenér. Očekávám, že se jeho působení promítne do zlepšené práce a úspěchů mládežnických reprezentačních výběrů,“ dodal předseda českého fotbalu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články