Po návratu Krejčího je Sparta stoprocentní. Kapitán pomohl k vítězství v Brně dvěma góly, dvakrát se trefil i Kuchta

Fotbalisté Sparty vezou tři body z Brna. Na rozdíl od domácích hráčů dokázali Letenští proměnit šance a Zbrojovku nakonec deklasovali 4:0.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Trenér Sparty změnil pro utkání v Brně rozestavení na 4-2-3-1. Na pozici stopera navíc k Sörensenovi postavil devatenáctiletého Vitíka, který v letošní sezoně nastoupil v lize poprvé. Zbrojovka nemohla do zápasu nasadit Filipa Součka kvůli dohodě o hostování právě ze Sparty.

Hosté měli na hřišti Zbrojovky mírně navrch. Kromě tečovaného centru Höjera, který vyškrábl Berkovec, se ale dlouho do zakončení nemohli dostat. V 27. minutě poprvé zahrozila Zbrojovka, když Ševčík poslal do úniku Hladíka. Domácí záložník ovšem branku ve vyložené šanci netrefil.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

O pět minut později upadl po souboji s Granečným v šestnáctce Wiesner, rozhodčí Hocek ale penaltu neodpískal. Po upozornění VAR si šel hlavní arbitr celou situaci prohlédnout a po zhlédnutí videa nařídil pokutový kop. Nikdo ze sparťanů se k míči delší dobu nehrnul, a tak vzal na sebe zodpovědnost kapitán Krejčí. Desítku proměnil s přehledem.

Gól do šatny

Ve třetí minutě nastavení pak Zbrojovka zbytečně darovala Spartě roh a draze za to zaplatila. Granečný na přední tyči neuhlídal Kuchtu, který hlavou přehodil bezmocného Berkovce. Letenští tak šli o poločase do kabin s dvoubrankovým vedením.

Domácí trenér Dostálek na stav zareagoval dvojnásobným střídáním. Zbrojovka byla v prvních deseti minutách druhé půle výrazně aktivnější. V 53. minutě mohl snížit Řezníček, z malého vápna ale hlavičkoval do hlavy gólmana Kováře. O tři minuty později pak Pachlopník obral o míč Krejčího a následně se do vyložené šance dostal Fousek, Kovář ho ovšem skvěle vychytal.

Sparta zvedla hlavu

Sparta o sobě dala vědět až v 63. minutě. Kuchta utekl po křídle a na hranici šestnáctky našel nabíhajícího Wiesnera. Tomu se ale zakončení vůbec nepovedlo. Pak se hra oboustranně přiostřila a tempo výrazně opadlo. Další šance hostů přišla v 79. minutě, kdy Šural podskočil dlouhý míč. Proti Kuchtovu lobu ovšem výtečně vyběhl Berkovec.

iZdroj fotografie: FC Zbrojovka Brno

V 82. minutě již hosté potřetí slavili. Höjer parádně zakroutil centr ze standardky na zadní tyč a Krejčí hlavou poslal míč mimo dosah domácího brankáře. Skórovat mohl o chvíli později i Minchev. Berkovec se za jeho střelou mířící do břevna jen otočil. V samém závěru devítiminutového nastavení přidal čtvrtý gól Sparty po brejku Kuchta a Letenští tak vyhráli na hřišti Zbrojovky Brno 4:0.