Po dvou letech čtvrtfinále Evropské ligy pro Slavii. Sešívaní porazili Rangers 2:0. Skórovali Olayinka a Stanciu

Ve čtvrtečním zápasu Evropské ligy létaly žluté i červené karty, pokutové kopy a celý zápas se nesl v duchu napětí a silných emocí.

Fotbalisté Slavie jsou po dvou letech opět ve čtvrtfinále Evropské ligy. O postupu sešívaných v nesmírně tvrdém zápasu plném emocí rozhodl Olayinka, který dal gól hlavičkou po centru kapitána a Stanciua, který se trefil z trestného kopu po faulu před vápnem. Domácí Rangers obdrželi dvě červené karty a zápas dohráli jen v devíti. Nejprve dostal červenou kartu po brutálním faulu do oblasti hlavy na Koláře Roofe, po něm si po druhé žluté kartě vyptal červenou i Balogun. Pražané sestřelili dvěma góly v odvetě skotského mistra.

iZdroj fotografie:Depositphotos

Sešívaní teď budou netrpělivě čekat na dalšího soupeře, o kterém rozhodne páteční losování. Ani král džungle, jak nazval Masopust před zápasem brankáře Rangers McGregora, nedokázal zabránit gólu důraznou hlavičkou k tyči od Olayinky. Před týdnem se blýskl v poslední minutě utkání famózním zákrokem proti Masopustovi, ale v Ibrox Parku se mu to nepovedlo a štěstí stálo na straně sešívaných. Slavia se už po čtvrthodině ujala vedení, což jí dodalo sebevědomí a energii. Pozvedlo je to nejen psychicky ale také herně.

Krásný fotbalový zákrok předvedl Kolář, který se položil do střely Kenta z hranice šestnáctky na roh a jeho šanci zneškodnil. S přibývajícími minutami se zápas začal zostřovat a přibývaly vyhrocené a tvrdé osobní souboje. Zatím co Slavia se snažila útočit, Rangers spoléhali především na rychlý výpad některého ze svých hráčů. K vážnějšímu ohrožení Kolářovy brány se ale nedostali. Všem zúčastněným, včetně trenéra Rangers, zmrzl úsměv, když po souboji v šestnáctce s Balogunem šel k zemi Sima. Izraelský rozhodčí však pokutový kop nenařídil.

Po dvaceti minutách druhého poločasu se však rozhodčí nerozmýšlel ani vteřinu a po brutálním faulu na Koláře do oblasti hlavy od střídajícího Roofa rovnou vytáhl červenou kartu. Otřeseného a zraněného Koláře museli odnést na nosítkách a do slávistické branky se musel postavit teprve osmnáctiletý Vágner. Domácím fotbalistům ale nejspíš byla jedna červená málo a dvanáct minut po vyloučení fauloval Masopusta domácí Balogun a také dostal červenou kartu. Rangers tak nezbývalo nic jiného, než zápas dohrát jen v devíti.

Situaci vzal do svých rukou, nebo spíše nohou, Nicolae Stanciu, který svou bezchybnou střelou z trestného kopu skóroval a domácí tak ještě víc rozzuřil. Sešívaní závěr plný emocí a tvrdých soubojů kontrolovali a oslabené Rangers s devíti hráči do žádné vyložené šance nepustili. Slavia si výhrou 2:0 zajistila znovu po dvou letech postup do čtvrtfinále Evropské ligy. Naopak domácí závěr zápasu vůbec nezvládali. Po řadě zápasů, které v Evropské lize vyhráli, padli ve třináctém utkání a poprvé jsou vyřazeni, zatímco Slavia postupuje dál.