Domů Fotbal Plzeňskou Viktorii čekají rozjeté České Budějovice. Věřím, že je potrápíme, burcuje Mészáros

Plzeňskou Viktorii čekají rozjeté České Budějovice. Věřím, že je potrápíme, burcuje Mészáros

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Šlágr sobotního programu české nějvyšší soutěže nabídne souboj dvou celků s opačnými ambicemi. Plzeňská Viktoria chce po zklamání v evropských pohárech útočit na mistrovský titul, naopak českobudějovickému Dynamu byl po úvodních kolech souzen spíše boj o záchranu. Sveřenci kouče Davida Hořejše však v poslednímu týdnu prokázali dvou kvalitu, když nejprve na Letné porazili pražskou Spartu 4:2 a poté ve středeční dohrávce zdolali 2:1 i Bohemians 1905.

„Čeká nás zajímavý soupeř,“ řekl pro fcviktoria.cz kouč Plzeňských Adrián Guľa, jehož mužstvo naposledy nezvládlo utkání ve Zlíně a v aktuální tabulce je až na čtvrtém místě. „Prokázal to třeba výhrou na Spartě, kterou následně potvrdil v dalším zápase s Bohemians,“ pokračuje.

(zdroj fotografie: PxHere)

„Trenér Horejš má k dispozici zajímavé typy hráčů. Budějovice umí zahrát dobré protiútoky, snaží se i o konstruktivní hru. Nás čeká jednoznačná úloha – udělat maximum pro vítězství a přivést do Plzně tři body,“ burcuje Guľa.

Podle záložníka Dynama Karola Mészárose, který v posledních dvou utkáních vstřelil dvě branky a připsal si i asistenci, je klíčem k úspěchu najít si navzdory náročnému programu čas na regeneraci. „Musíme hlavně dobře zregenerovat a připravit se, abychom měli dostatek sil,“ uvedl pro dynamocb.cz. „Poslední dva zápasy nebyly po fyzické stránce vůbec jednoduché, ale je to herní styl, kterým se chceme prezentovat. Věřím, že je potrápíme,“ dodal.

(zdroj fotografie: Pixabay)

Jihočechy však na Střeleckém ostrově čeká těžká práce, proti Viktorii naposledy bodovali po bezgólové remíze před devíti lety. Od té doby Plzeň vždy dominovala a v jedenácti utkáních nastřílela 37 branek (průmer 3,36 branek na utkání). Do utkání navíc v dresu Dynama nemůže naskočit trojice opor Ubong Ekpai – Pavel Šulc a Lukáš Matějka, kteří právě ze západočeského klubu hostují.