Plzeň začala vítězně, předvedl se zejména Aleš Čermák

Fortuna liga po dvouměsíčním čekání konečně uvedla novou sezónu prvním kolem, v němž došlo k několika zásadním překvapením, které se ovšem netýkalo favorizované Plzně. Ta totiž v úvodním utkání dostala za soupeře přisouzenou Sigmu Olomouc, která přijela na viktoriánský stadion v dobrém rozmaru a navíc s Václavem Pilařem, jenž dlouhá léta patřil do kabiny domácích. Ačkoli se do vedení velice brzy dostali překvapivě hosté, nakonec se z výhry 3:1 radovala Plzeň. Největším hrdinou domácím se přitom stal muž, jehož jméno by si před startem duelu na základní sestavu tipl jen málokdo. Aleš Čermák ovšem zničil svého soupeře třemi přesnými gólovými přihrávkami, čímž dal Pavlu Vrbovi a tamním fanouškům, že s ním rozhodně musejí počítat!

Plzeň musela opět dohánět náskok soupeře

FC Viktoria Plzeň se v posledních letech stala expertem na otáčení zápasů, které se ze začátku nevyvíjí v její prospěch. Na druhou stranu ovšem i přes velký počet brankových příležitostí v mnoha případech jako první inkasuje, což jistě není dobrá vizitka pro tamní obranu a ani útočné řady. Tam je ještě bezpochyby co zlepšovat. V zápase proti Olomouci se hosté do vedení dostali díky penaltě nařízené přibližně po půl hodině hrací doby. K míči v pokutovém území se postavil Jakub Plšek, který naprosto jednoznačně překonal brankáře Hrušku. Ten si zvolil opačnou stranu.

Plzeň se nenechala inkasovaným gólem vyvést z míry a nadále pokračovala v nastoleném tempu. Další vyloženou šanci z kopačky Jana Kopice skvělé zmařil hostující brankář Reich. Skvěle si poté počínal také Hruška na opačné straně hřiště, když si poradil se střelou Housky. Plzeň ještě před koncem prvního poločasu vstřelila vyrovnávací branku v podání Joela Kayamby, pro něhož to byla první trefa v dresu Viktorie. Nahrával mu Aleš Čermák, o jehož pozici v základě nebylo ještě před pár dny vůbec jasno.

Pavel Vrba vsadil na správného koně

Aleš Čermák se předvedl v tom nejlepším možném světle. V závěru utkání přihrál na branku Jana Kopice a nakonec také Jana Kovaříka, který skóroval až ve čtvrté minutě nastavení. Dal tak jasný signál všem pochybovačům na sociálních sítích, jenž se ještě před začátkem utkání podivovali nad jeho nominací (a že jich nebylo málo). Ten při rozhovoru s novináři krotil nadšení a přiznal, že je stále na čem pracovat. Zároveň vyzdvihl výkon soupeřova týmu, který si také zaslouží pochvalu. Pronesl:

„Vítězství se nerodilo úplně zlehka. Neproměnili jsme šance, které jsme měli dát, já sám byl ve dvou. Pak jsme bohužel inkasovali z penalty. Naštěstí se nám podařilo do poločasu srovnat. A to nás nakoplo. Pak jsme měli utkání pod kontrolou až snad do 90. minuty, kdy do našeho vápna přiletěl nebezpečný centr. Smrdělo to vyrovnáním.“

Na otázku, jestli má právě za sebou nejlepší zápas v barvách Viktorie Plzeň odpověděl vyhýbavě:

„Těžko říct (úsměv). Spíš mě mrzí, že jsem nedal dnes branku, protože příležitosti na to byly. Ale na druhou stranu – tři asistence jsem tady ještě neměl, tak jsem rád, že se mi povedlo aspoň tohle.“

Ačkoli mu vstřelení branky nakonec nebylo souzeno, mohl ze hřiště odcházet se vztyčenou hlavou. Jeho tým totiž vstoupil do sezóny vítězně a okamžitě obsadil první místo tabulky. Uvidíme tedy, jak dlouho se v čele pelotonu udrží.