Plzeň donutila Fiorentinu k prodloužení. Pak zasáhla pravá ruka Messiho, která přišla o zlato z mistrovství světa

Fotbalisté Plzně mohou být hrdí. Skóre 0:0 ubojovali i na půdě Fiorentiny. V prodloužení ale jejich cestu Evropou ukončil dvorní nahrávač Messiho, který přišel o zlato z mistrovství světa.

i Zdroj fotografie: ACF Fiorentina
                   

Plzeň dělala v odvetě čtvrtfinále Konferenční ligy vše možné a nemožné, aby hvězdy Fiorentiny zastavila. V bráně zářil Jedlička. Hráči skákali do střel, obětovali se pro tým. Pro výsledek. Pomohla jim dvakrát branková konstrukce. „Fiorentina byla chvilkami bezradná, ale když do toho potom šlápla, tak se ta její kvalita ukázala. Věřili jsme, že to do penalt zvládneme,“ uvedl kapitán Lukáš Hejda v rozhovoru pro Českou televizi.

Ani Barák se neprosadil

Viktorii dokonce v základní hrací době nepoložilo ani vyloučení. V 66. minutě dostal červenou kartu Cadu. Chvíle poté se na hřiště dostal domácí záložník Antonín Barák. Ani on však na Plzeň nevyzrál. V součtu dvou zápasů byl po 180 minutách hry stále stav 0:0. Jenže síly docházely. V deseti už to prostě nešlo. Na začátku prodloužení se navíc do míče opřel šikula Nicolás González a rozhodl. A to je pan hráč.

Šestadvacetileté křídlo patří k oporám argentinské reprezentace. V rozestavení 4-3-3 často nastupuje jako pravá ruka fotbalového boha Lionela Messiho a chystá pro něj šance. Dokonce byl v nominaci na MS 2022 do Kataru, kde se jeho spoluhráči stali světovými šampiony. Bohužel si tři dny před odletem do dějiště mistroství světa způsobil svalové zranění a smolně tak z týmu vypadl.

Plzeň všechny překvapila

Teď si trochu spravil chuť na Plzni. Ale ta se nemá za co stydět. „Byla to krásná cesta. Dostali jsme se mezi osm nejlepších týmů této soutěže. To nikdo nepředpokládal. Odešli jsme z bojiště ze vztyčenou hlavou a na to jsme pyšní. Hráči zaslouží uznání za dnešek i za celý rok,“ prohlásil kouč Plzně Miroslav Koubek pro ČT. „Po tom vyloučení už to bylo složité. Proti Fiorentině je těžké hrát v jedenácti, natož pak v deseti. To už bylo nad naše síly,“ dodal.

Sladký život českého reprezentanta v Itálii. Bere desítky milionů a jeho žena hrála za Spartu

Pojistku přidal italský reprezentant Cristiano Biraghi a upravil tak skóre na konečných 2:0. „V první půlce měli asi šest tutovek, což celý stadion i je nabilo energií. Drželi jsme to dlouho bez gólu, po vyloučení i v deseti, ale pak jsme dostali gól z rohu. Na míči byli strašně dominantní. Točili nás jak na kolotoči. Nemáme se ale za co stydět. Za mě to byl stoprocentně náš nejsilnější soupeř,“ přiznal útočník Matěj Vydra, o jehož gólovém půstu jsme na SportechŽivě také psali.

Líbila se vám hra Plzně v odvetě proti Fiorentině? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články