Plzeň vyhlásila hledání nového útočníka číslo jedna

Foto: sofoot.com

Šestadvacetiletý Michael Krmenčík má za sebou premiéru v barvách Club Brugge KV a přestože si Viktoria Plzeň jeho odchodem pořádně namastila kapsy (do klubové kasy přiteklo 169 milionů korun), vystává nyní otázka, kdo po něm převezme žezlo hlavního klubového útočníka. Nabízí se v podstatě jen tři jména, z nichž musí nový trenér určit konečného vítěze. Rozhodování Adriánu Guľovi ale rozhodně nezávidíme. Co myslíte, na koho s prvním jarním zápasech padne los?

Jean-David Beauguel

Sedmadvacetiletý rodák z Francie Jean-David Beauguel na podzim příliš zápasů neodehrál.Trápilo jej totiž chatrné zdraví a navíc silná konkurence v podobě Michaela Krmenčíka, který se rozehrál do skvělé formy. S jeho odchodem se ovšem někdejšímu útočníkovi Zlína otevírají nové možnosti a Adrián Guľa pravděpodobně sáhne po ně, přestože na podzim nepřidal do statistik ani jednu jedinou branku.

Beauguel disponuje vytříbenou technikou a kvalitním zakončením, což mu hraje do karet, ačkoli v aktivitě a soubojích o balón poněkud zaostává. Pokud na soustředění vymaže zmíněné nešvary a prokáže odhodlání, v cestě do základu mu už zřejmě nic nebrání.

Tomáš Chorý

Jean-David Beauguel samozřejmě není jediným útočníkem, který Viktorii po odchodu Michaela Krmenčíka zůstal. V západočeském klubu o svou šanci bojuje také pětadvacetiletý Tomáš Chorý. Ten na podzim prodělal zranění nosu, které jej vzhledem k hernímu stylu značně limitovalo. Musíme ovšem střízlivě podotknout, že pokud by byl zdravý, ani pak by základní sestavu pravidelně neopanoval.

Fanoušci a ostatně i členové trenérského štábu mu totiž vyčítají technické nedostatky, jež se projevují četnými a hlavně zbytečnými chybami. Na druhou stranu je ovšem opravdu pracovitým hráčem, který na hřišti vypustí klidně i duši, jen aby spoluhráčům pomohl k lepším výsledkům. Bohužel ani to však někdy jednoduše nestačí a proto mu na základní sestavu popravdě nevěříme.

Ondřej Mihálik

Posledním pánem na holení je odchovanec Jablonce nad Nisou Ondřej Mihálik, kterého mají fanoušci Plzně prozatím zafixovaného spíše jako krajního záložníka. Původem je ovšem útočník a právě to hodlá v přípravě Adriánu Guľovi dokázat. Dvaadvacetiletý talent si zatím nevede vůbec špatně a přestože měl v zárodku asi nejmenší šanci na základní sestavu, nakonec možná dostane onu divokou kartu a začne jako první. Oproti svým konkurentům vyniká dravostí, technickou vyspělostí a také rychlostí. Přeci jen v něm ještě bují mládí, které touží po rozkvětu a šanci dokázat, že mezi elitu patří.

Foto: sofoot.com