Plzeň vyfoukla Baníku výraznou posilu. Je to velmi zajímavý hráč, ví Šádek

Úřadující český mistr nadále posiluje svůj kádr. Mužstvo trenéra Michala Bílka se rozroste pro nový ročník o čtyřiadvacetiletého záložníka, kterého chtěl získat ostravský Baník. Rozhodl nabízený plat?

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Viktoria Plzeň hlásí další posilu pro kvalifikaci o Ligu mistrů. Trenér Michal Bílek již před časem přivítal v mužstvu záložníky Václava Pilaře z Jablonce a Kristiho Qose z Karviné. Další novou tváří ve Štruncových sadech je brankář Martin Jedlička z Dunajské Stredy. Na západ Čech zamířil z Polska také kanonýr Jan Kliment a plzeňský dres oblékne rovněž kmenový hráč pražské Slavie Mohamed Tijani. Přesto soupis posil není u konce.

Viktoria vyhrála boj o Brazilce

Čtyřletou smlouvu v západočeské metropoli podepsal také čtyřiadvacetiletý záložník Cadu, který má za sebou povedenou sezónu v dresu Pardubic. Na východ Čech míří podle zdrojů SportyŽivě.cz částka blížící se k 14 milionům korun. „Patřil mezi hráče, které jsme měli společně s trenéry vytipované a jsem rád, že jsme se nyní s hráčem i Pardubicemi domluvili na jeho přestupu k nám,“ uvedl na klubovém webu majitel a generální ředitel Adolf Šádek.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

V české nejvyšší soutěži jasně prokázal své kvality a byl oporou týmu. Přeju mu, aby se mu nyní dařilo i ve Viktorii,“ dodal Šádek na adresu Brazilce, o kterého stál také ostravský Baník. Podle kouče Michala Bílka je výhodou rodáka z města Salvador variabilita. „Jde o velmi zajímavého hráče, který v minulé sezóně byl i velmi produktivní. Hrát může jak na kraji zálohy, tak i na beku. Jsem rád, že ho můžu přivítat v našem týmu,“ přiznal trenér Viktorie.

Cadu: Můžeme dosáhnout velkých úspěchů

Sám Carlos Eduardo Lopes Cruz, který vystupuje pod přezdívkou Cadu věří, že v Plzni zažije velké věci. „Parta hráčů je tu skvělá a společně můžeme dosáhnout velkých úspěchů. Jsou tu velice dobří hráči, ke kterým mám velký respekt a doufám, že mezi ně bez problému zapadnu. Některé znám, takže už se určitě těším na pondělí, až se s nimi zapojím do přípravy,“ přiznal hráč, který v nejvyšší soutěži dosud nasbíral 60 startů.

Chci ze sebe vydat to nejlepší a pomoci klubu a všem lidem v něm k velkým úspěchům, poprat se o postup do Ligy mistrů a poté i o titul. Celý život sním o tom, že budu šampión, takže mé ambice jsou určitě ty nejvyšší,“ dokončuje ambiciózně bývalý hráč brazilského EC Olímpia, který přišel do Evropy před dvěma lety.

Probojuje se posílená Plzeň do základní skupiny Ligy mistrů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články