Plzeň v problémech! Přišla hned o dva klíčové hráče a ročník smůly tak pokračuje

Foto: footyheadlines.com

Viktoria Plzeň zažívá opravdu hororový vstup do nového ročníku. Ačkoli jim aktuálně náleží druhé místo v tabulce Fortuna ligy, většina fanoušků není spokojena s herním projevem svých ikon a navíc je trápí i nepovedené boje o pohárovou Evropu, které budou citelně bolet také v klubové pokladně. Před časem odešla největší hvězda klubu Patrik Hrošovský a nyní se bude Pavel Vrba muset obejít hned bez dvou důležitých tváří své pravidelné sestavy. Ligové utkání s Opavou totiž vystavilo stopku Michaelu Krmenčíkovi a Joelu Kayambovi, kteří budou chybět několik dalších týdnů (pokud vše půjde hladce). Jak si bez nich Plzeň poradí?

Michael Krmenčík se na trávnících dlouho neohřál

Absence Michaela Krmenčíka není pro Viktoriány žádnou novinkou, s níž by se nedokázali smířit. V podstatě tak museli odehrát celý uplynulý ročník, v němž šestadvacetiletý kanonýr dohrál předčasně kvůli zranění v oblasti kolene, které dokonce několik zápasů a tréninků podceňoval. Do nové sezóny vlétl Krmenčík plný odhodlání a ačkoli se mu pár prvních utkání příliš nepovedlo, v poslední době se začal střelecky opět probouzet k životu. Když ovšem všechno nasvědčovalo lepším zítřkům, přišla další studená sprcha.

Po půlhodině hrací doby domácího ligového zápasu s Opavou odešel útočník do kabin kvůli bolesti v oblasti zadní části nohy. Lékaři později zjistili, že se jedná o natažený stehenní sval, což je sice ta přívětivější diagnóza, nicméně léčení tak potrvá déle, než by bylo pro klub i hráče záhodno. To ostatně Viktoria potvrdila skrze své oficiální stránky následovně:

„Joel Kayamba i Michael Krmenčík si ze včerejšího zápasu s Opavou odnesli svalová zranění. Doba léčby při těchto zraněních bývá obvykle v řádech týdnů, nicméně se nedá přesně odhadnout. Přejeme brzký návrat na trávník, kluci!“

Krmenčík kvůli zmíněnému zranění přijde o podstatnou porci zápasů Fortuna ligy a dokonce také s největší pravděpodobností nezasáhne do kvalifikačních duelů českého národního výběru, který s ním slovy trenéra Jaroslava Šilhavého počítal. Jak moc bude tato ztráta během zápasů s Černou Horou a Kosovem bolet, ukáže až čas.

Kayamba má také po legraci, co na to lodivod Pavel Vrba?

V dalších duelech bude Plzni chybět také záložník Joel Kayamba, který stejně jako Krmenčík zasáhl do všech soutěžních zápasů aktuálního ročníku a stejně jako on také odnesl zápas s Opavou svalovým zraněním, konkrétně v oblasti lýtka. Už v šesté minutě musel být odnesen z hrací plochy, jelikož nebyl schopný chůze. Oba hráči byli v poslední době poměrně produktivní, takže by se dalo očekávat, že svému týmu budou bolestně chybět. Pavel Vrba ovšem hází všechny ukvapené soudy stranou a říká, že si bez nich dokáže poradit. Konkrétně jeho vyjádření vypadalo takto:

„Možná nemáme takové hvězdy jako v minulosti, které Plzeň nějak táhly, ale máme vyrovnané mužstvo, a jestliže se někdo zraní, tak ti další hráči jsou schopni jej nahradit. Je pro nás samozřejmě špatně, že se Kayamba a Krmenčík zranili, ale všichni, kdo nastoupili, podali velice dobrý výkon.“

Povede se Pavlu Vrbovi tyto dva základní stavební pilíře efektivně nahradit? To se dozvíme již brzy, další ligové kolo je totiž naplánované pro následující víkend.

Foto: footyheadlines.com