Plzeň v potížích, zranění Limberského je vážné

i Foto: skysports.com
                   

FC Viktoria Plzeň se bude muset ke konci podzimní části Fortuna ligy obejít bez svého elitního obránce Davida Limberského. Ten už nenastoupil do zatím posledního zápasu proti Karviné, jelikož jej trápily drobné bolesti v oblasti chodidla. Trenér Pavel Vrba se hráče rozhodl šetřit, protože se na první pohled zdálo, že jde o naprostou banalitu. Ta se ale nakonec změnila v poměrně vážný zdravotní problém. Lékaři určili, že se jedná o prasklinu jedné z kůstek nártu, takže Limberský už se na trávníky minimálně do konce tohoto roku nepodívá.

Nečekaná absence Davida Limberského

Když Viktoria Plzeň oznámila sestavu pro nadcházející ligový dul s Karvinou, mnozí se podivovali, proč v nominaci chybí jindy tradiční člen David Limberský. Klub totiž dopředu nic podobného neavizoval. Navíc nebyl oznámen ani důvod, který k tomuto kroku vedl. Na oficiálním twitterovém profilu se pouze objevila zpráva, že Limberský není momentálně k dispozici.

Podle informací českých sportovních deníků se šestatřicetiletý matador nemohl nasoukat do kopačky, protože jej trápil oteklý nárt. Když novináři s touto informací atakovali představitele západočeského klubu, dostalo se jim odpovědi, že nejde o nic vážného. Jenže situaci zřejmě podcenili. Zákulisní zdroje tvrdí, že má Limberský prasklinu v jedné z kůstek nártu, takže pro něj minimálně podzimní část sezóny předčasně skončila.

Viktoria na hru bez Limberského není zvyklá

V Karviné se na neotřesitelné pozici Davida Limberského objevil tradiční náhradník Adam Hloušek, který však k lepšímu výkonu celého týmu nijak zásadně nepřispěl. Plzeňané i s ním v sestavě jen remizovali a nevyužili tak klopýtnutí vedoucí Slavie. I nadále tedy ztrácí propastných jedenáct bodů, což jim příliš nadějí na zisk titulu rozhodně nedává. Nyní při absenci Davida Limberského se zdá situace ještě mnohem zoufalejší. Pavel Vrba na něj totiž hodně sází a jen v málokterých zápasech mu před náhradníky nedal přednost.

Zkušený levý bek letos nenastoupil jen v šesti zápasech Viktoriánů a jeho neúčast byla opravdu znát. Tým totiž vyhrál pouze jednou, třikrát remizoval a dvakrát odešel bez bodu.

David Limberský může připravovat vánoční stromek

Zranění Davida Limberského má však přeci jen jedno malé, bezvýznamné pozitivum. Stejně jako loni si totiž může dát práci s výzdobou vánočního stromečku, který pak samozřejmě ukáže svým fanouškům na sociálních sítích. Loni kupříkladu šokoval veřejnost růžovými ozdobami, kvůli čemuž se na něj valila doslova sprcha sarkastických komentářů.

Asi nejlepší glosu s touto tématikou jsme zaznamenali teprve před pár týdny, když česká fotbalová reprezentace představila nové dresy. Anonymní profil Neobjektivní novinář na sociálních sítích napsal:

„Nové venkovní reprezentace dresy jsou tak hrozné, že by z fleku mohly dělat dekoraci na Limberského vánočním stromku…“

Foto: skysports.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články