Plzeň potřetí v řadě remizovala. Musíme se dát rychle dohromady, burcuje trenér Bílek

Boj o titul se opět trochu zamotal. Vedoucí Plzeň si odvezla z Olomouce jen bod. Pokud Slavia v neděli porazí předposlední Pardubice, vrátí se na čelo tabulky. Co po utkání na Hané nejvíc mrzelo trenéra Viktorie Michala Bílka?

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Plzni v Olomouci chyběli zraněný Filip Kaša a vykartovaní Pavel Bucha s Janem Sýkorou. I kvůli tomu nastoupila Viktoria netradičně se dvěma útočníky. Tomáš Chorý si dlouho říkal o šanci hrát od začátku. Také nám vypadli někteří hráči kvůli kartám, proto jsme se rozhodli hrát takto,“ uvedl pro klubový web trenér Viktorie Michal Bílek. Západočeši si nakonec odvezli bod za remízu 1:1. „Jsou to pro nás ztracené dva body,“ má jasno záložník Lukáš Kalvach.

Největší šanci prvního poločasu měl plzeňský Tomáš Chorý, kterému po centru Milana Havla chybělo jen pár centimetrů, aby kopl míč do prázdné branky. „První půle byla v pořádku. Škoda, že nám nešla finální část. Tlak jsme občas měli, do vápna chodily centry, měli jsme závary a obrovskou šanci Tomáše Chorého, který ji nedal. Poté jsme vypadli z rytmu, soupeř nás zatlačil, proměnil jednu standardku a spokojení tedy nejsme,“ zhodnotil duel na hřišti Sigmy Bílek.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Na gól diváci na Andrově stadionu čekali do 57. minuty. Jhon Mosquera poslal do vápna povedený centr a i když se domácí Václav Jemelka snažil Jeana-Davida Beauguela odstavit, plzeňský kanonýr na přední tyči poslal míč do sítě. Po chvilce se třicetiletý Francouz zhostil role nahrávače. Na malém vápně našel Tomáše Chorého, který ale nastřelil jen Matúše Macíka. V 66. minutě Olomouc vyrovnala. Roman Hubník při rohu prodloužil hlavou centr na zadní tyč a volný Antonín Růsek zblízka trefil odkrytou branku.

Slavia doma asi neklopýtne, tuší Bílek

Zápas pak přinesl už jen jednu velkou šanci. Beauguel se snažil zpoza šestnáctky obstřelit domácího gólmana, který ale předvedl fantastický zákrok. Olomouc s Plzní si tak rozdělily po bodu. „Chtěli jsme po tomhle kole zůstat na prvním místě, ale to by nám zaručila pouze výhra. Slavia doma asi neklopýtne. Z toho panuje určité zklamání. Čekají nás ještě dvě velmi těžká utkání. V těch se musíme rychle dát dohromady, protože jsme třikrát za sebou remizovali,“ doplnil Michal Bílek.