Plzeň přišla o další velkou oporu. Na podzim s největší pravděpodobností dohrál, prozradil Bílek

Lize nadále kraluje Viktoria Plzeň, která v neděli vyhrála v Jablonci. Českému mistrovi se ovšem kromě bodového konta rozrůstá i marodka. Co řekl k utkání i zraněným trenér Michal Bílek?

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

V Lize mistrů sice schytává Viktoria Plzeň jeden debakl za druhým, na domácí scéně to ale není znát. „Jsme hrozně rádi, že zvládáme ligová utkání po duelech v Lize mistrů – to je strašně důležité. Víme, o co hrajeme,“ řekl v rozhovoru pro O2TV Sport trenér Michal Bílek. Západočeši ve 12. kole vyhráli na hřišti Jablonce 3:0 a nadále vedou tabulku se čtyřbodovým náskokem.

Bílek: Síly ubývají, ale nebrečíme

Kouč Viktorie přiznal, že se na týmu projevuje náročný program.I dnes bylo vidět, že nám síly ubývají. To se nedá nic dělat, rozhodně nebrečíme. Toužili jsme hrát evropské poháry, dostali jsme se do Ligy mistrů a museli jsme s nabitým programem počítat. Musíme se s tím vyrovnat,“ uvědomuje si plzeňský trenér.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Kopic na podzim dohrál

Kromě únavy řeší realizační tým i marodku. V duelu s Bayernem museli kvůli zdravotním problémům střídat Jemelka, Kopic a Havel. Vypadávají nám krajní obránci, už Radim (Řezník) je dlouho mimo. Také Milan Havel a Venca Jemelka mají problémy, které nevypadají úplně dobře,“ zmínil pro Plzeňský deník Bílek. Ze jmenované trojice nastoupil v Jablonci jen Jemelka. K dlouhodobě zraněným Řezníkovi a Sýkorovi se připojil Jan Kopic. Má trhlinu ve svalu a s největší pravděpodobností už na podzim do zápasů nezasáhne,“ prozradil po utkání v Jablonci trenér Viktorie.

Standardky? Velká zbraň

Plzeň nastoupila po delší době se dvěma útočníky a spolupráce Chorého s Klimentem fungovala velmi dobře. „Už spolu hráli v několika zápasech v minulosti. Umí si vyjít vstříc, a i dnes to bylo dobré,“ poznamenal Michal Bílek. Velkou zbraní Viktorie opět byly standardky. Po rohu například skóroval v první půli Chorý. „Standardní situace jsou něco, na čem si zakládáme. Pomáháme si jimi a přináší nám výsledky. I dnes jsme se z nich prosadili, takže splnily přesně to, co od nich očekáváme,“ dodal plzeňský trenér.

Obhájí Plzeň český titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem