Plzeň opět zklamala, ani Pavel Vrba si není jistý svou pozicí

                   

Před startem sezóny 2019/2020 se značná část fotbalových fanoušků na internetu sázela, který kouč bude jako první odvolán. Hojně se skloňovala jména jako František Straka, Václav Jílek či Bohumil Pánik. Nikdo ovšem nečekal, že v ohrožené skupině se po několika ligových kolech ocitne také plzeňský Pavel Vrba, jehož pozice v klubu byla dosud neotřesitelná. Časy se ovšem mění a ani on už není „Pan Nedotknutelný“. Bolestný neúspěch v evropských pohárech a podprůměrné výkony na domácí scéně zapříčinily, spekulace o trenérově možném odchodu jsou reálnější než kdy dříve. Dokonce ani sám Vrba si není jistý, jak dlouho s ním bude mít vedení Viktorie trpělivost…

Nejdřív sympatický výkon v odvetě s Antverpami, poté úpadek proti Teplicím

Odvetné utkání 3. předkola Evropské ligy zvládli Viktoriáni poměrně solidně, ačkoli se nakonec z postupu stejně radovali hosté. Zápas provázela řada vyložených šancí, jenže Plzeňanům nakonec zlomila vaz nízká produktivita a jedna hloupá chyba v obraně, po níž fotbalisté Antverp vstřelili branku zaručující postup. Mnozí příznivci domácích se už už nadechovali k výrokům, že se konečně vrací stará dobrá Plzeň, kterou z posledních let známe. Jenže se zřejmě jednalo pouze o chvilkové poblouznění. Tři dny poté totiž Viktorka nastoupila do ligového duelu proti výrazně slabším Teplicím.

Souboj čtvrtého týmu tabulky s předposledním skončil nerozhodně 1:1. Svěřenci Pavla Vrby přitom od 37. minuty vedli zásluhou přesné trefy Lukáše Kalvacha, který po definitivním odchodu Patrika Hrošovského přebírá roli tvůrce hry na Západu Čech. Zatím se sice snaží, ale vzhledem k nízkému věku a nedostatku zkušeností od něj nelze očekávat zázraky.

Domácí se tlačili do branky, zahodilo velké procento gólových příležitostí. Studená sprcha přišla až v 83. minutě, kdy z nenápadné akce hostů zakončil přesně Jakub Hora, který sám kdysi působil v plzeňském týmu. Branka byla zaviněna laxním přístupem Jana Kopice, jenž sice směrem dopředu maká, ale zpátky se vrací jen sporadicky. Na tuto střelu již čtyřnásobní mistři české nejvyšší soutěže nenašli odpověď.

Kapitán Brabec krizi cítí, Vrba se odpovědi vyhýbá

Do utkání šestého kola nastoupil s kapitánskou páskou Viktorie sedmadvacetiletý stoper Jakub Brabec, kterému tato příležitost přistála do klína po odchodu Hrošovského a při absenci Hubníka, Limberského či Řezníka. Mladík v rozhovoru pro deník iSport řekl, že momentální situace, kdy Plzeň třikrát po sobě nevyhrála, nijak netěší:

„Problém je to velký. Chceme hrát o nejvyšší příčky, když budeme takhle ztrácet, asi se nám to nepodaří. Musíme se chytit od příštího utkání doma a najet na vítěznou vlnu.“

To hlavní kouč Pavel Vrba, jemuž mnozí připisují brzký konec ve viktoriánských barvách, se odpovědi na uštěpačné otázky raději vyhýbal. Nechtěl totiž sdělit, zda se cítí ohrožený ani jestli si myslí, že Plzeň zažívá krizi. Vyhýbavě odpověděl jen tohle:

„Dobrá otázka, neznám odpověď. Když se zeptáte ještě jednou, odpovím vám úplně stejně. Pokud možno dejte jinou otázku. Vy tomu říkáte krize, já tomu říkám, že to je fotbal.“

Houpe se pod jindy klidným Pavlem Vrbou židle tak moc, že v dohledné době můžeme očekávat jeho odvolání? Podle mnohých internetových diskutujících by to pro Plzeň bylo dobře. Ostatní se ovšem shodují, že bez něj by se na Západě Čech kvalitní fotbal nikdy v minulosti nehrál. Uvidíme tedy, jak to celé nakonec dopadne.

Foto: tass.ru

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články