Petr Rada otevřeně o přestupech do Jablonce. Zájem má o hráče ze Sparty i Plzně

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Senzační třetí místo hned za pražskými S a postup do bojů o Evropskou ligu. Kouč Jablonce Petr Rada má za sebou vydařenou sezónu, přesto před začátkem pohárové cesty hledá vhodné posily do svého kádru. 

Jabloneckou Střelnici již dříve opustil nejlepší střelec loňské sezóny Ivan Schranz, který zamířil do pražské Slavie. Naopak opačným směrem putuje obránce Jaroslav Zelený, který již pod koučem Petrem Radou v loňské sezóně a záložník Tomáš Malínský. Devětadvacetiletý záložník by měl v severočeské metropoli zůstat natrvalo, pokud o něj neprojeví v zimě zájem tým trenéra Jindřicha Trpišovského.

iZdroj fotografie: FK Jablonec

Po čtyřech letech končí i reprezentant Černé Hory Vladimir Jovović, který s klubem neprodloužil smlouvu a záložník Jakub Podaný. Pokračovat nebude ani hostující Robert Hrubý, který se během minulého týdne vrátil zpět do Baníku Ostrava, z něhož jej vykoupil zlínský Fastav. Žádné další změny však dvaašedesátiletý kouč neplánuje.

„Žádné další odchody by nastat už však neměly. Nepřeji si je já a ani vedení. Nechceme náš kádr nějak oslabovat vzhledem k tomu, že nás opět čeká Evropa. Zároveň je mi ale jasné, že když přijde majitel a řekne, že na někoho dorazila skvělá nabídka a že za ty peníze ho prodat prostě musíme, tak to samozřejmě uděláme. To je ekonomická nutnost,“ prohlásil pro eFotbal.cz bývalý trenér pražské Sparty, Liberce nebo Teplic.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Naopak poprvé si pod zkušeným koučem zahraje třiadvacetiletý obránce Michal Surzyn, který v uplynulé sezóně hájil barvy nováčka z Pardubic. V jednání je podle iSport.cz i hostování třiadvacetiletého záložníka Antonína Vaníčka z Bohemians 1905, opačným směrem by měl zamířit třicetiletý Jan Chramosta, který v posledních měsících nenastupoval.

Rada však nastínil i další možné posily, má zájem zejména o nevyužívané hráče pražské Sparty obránce Davida Lischku a záložníka Michala Trávníka. Třiadvacetiletý obránce i sedmadvacetiletý záložník již na Střelnici dříve působili, přesto bude jejich získání náročné. Jablonecký trenér se rovněž zajímá o budoucnost dvaatřicetiletého Jana Kovaříka, který v současnosti hájí barvy plzeňské Viktorie, dříve však také pod zkušeným koučem působil.

„Oba jsou pořád nesmírně zajímaví hráči a mohu potvrdit, že je mám na svém seznamu možných posil,“ prohlásil na adresu Lischky a Trávníka. „Třeba o Trávníka ale stojí i Slovácko, takže to budeme mít těžké. Žádný posun v tomto směru zatím nenastal. Variantou by pak mohl být i návrat Honzy Kovaříka, jenž má ale ještě na rok smlouvu v Plzni. Vytipovaných jmen mám víc. Teď jde o to, aby pro nás byli schůdní finančně,“ prohlásil v rozhovoru pro eFotbal.cz Rada.

zdroj: efotbal.cz, isport.cz, fkjablonec.cz, slavia.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka