Petr Čech se vrací do branky. Kopačky ale vyměnil za brusle a místo balónů chytá puky

Po ukončení fotbalové kariéry se Petr Čech věnuje hokeji. Nyní zamířil gólman do vyšší soutěže a výborné výkony předvádí i v dresu Chelmsfordu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos, Chelmsford Chieftains
                   

Ve fotbale patřil Petr Čech mnoho let k nejlepším gólmanům na světě. Vítěz Ligy mistrů, Evropské ligy a čtyřnásobný anglický mistr, který zářil v dresech Chelsea a Arsenalu, odchytal také 124 utkání za český národní tým. Půl roku po ukončení fotbalové kariéry (2019) se znovu postavil do branky. Tentokrát ovšem v bruslích, s betony, lapačkou, vyrážečkou a hokejkou.

Zpět v brance

Až do svých třinácti let hrál Petr Čech fotbal i hokej, pak si ovšem musel vybrat, kterému sportu se bude naplno věnovat. V roce 1995 dal přednost fotbalu, o dvacet čtyři let později se vrátil na led. „Po dvaceti letech profesionálního fotbalu to pro mě bude úžasný zážitek hrát hru, kterou jsem jako dítě tak rád sledoval a hrál,“ řekl Petr Čech po domluvě s Guildford Phoenix. Zprávu o tom přinesl i oficiální web Chelsea.

iZdroj fotografie: Chelmsford Chieftains

Debut vyšel Čechovi na výbornou. Vychytal vítězství v nájezdech a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. V první sezoně měl průměrnou úspěšnost zákroků 93,4 procent, další ročník ale zmařil covid. I v loňské sezoně patřil čtyřicetiletý brankář k velkým oporám Guilfordu. V základní části nastoupil ke dvanácti duelům, z nichž jedenáctkrát slavil vítězství a čtyřikrát vychytal nulu. V play-off držel úspěšnost zákroků nad 95 procenty a nakonec dovedl tým k celkovému triumfu.

Trenér: Petr je pro nás obrovskou posilou

Na začátku listopadu Petr Čech zamířil o soutěž výš, do NIHL 1. Roční smlouvu podepsal s Chelmsford Chieftains. Příchod brankáře Petrových kvalit a zkušeností je pro nás obrovskou posilou. Přináší do našeho týmu vítěznou mentalitu a touhu soutěžit pokaždé, když je na ledě. Těšíme se, že tyto vlastnosti přenese na tým,“ zmínil pro klubový web trenér Mark Saunders. „Jsem nadšený z nové výzvy a těším se, že týmu pomůžu,“ dodal gólman. Při premiéře za Chieftains Čech vychytal vítězství a navíc byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování