Petr Čech se vrací do branky. Kopačky ale vyměnil za brusle a místo balónů chytá puky

Po ukončení fotbalové kariéry se Petr Čech věnuje hokeji. Nyní zamířil gólman do vyšší soutěže a výborné výkony předvádí i v dresu Chelmsfordu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos, Chelmsford Chieftains
                   

Ve fotbale patřil Petr Čech mnoho let k nejlepším gólmanům na světě. Vítěz Ligy mistrů, Evropské ligy a čtyřnásobný anglický mistr, který zářil v dresech Chelsea a Arsenalu, odchytal také 124 utkání za český národní tým. Půl roku po ukončení fotbalové kariéry (2019) se znovu postavil do branky. Tentokrát ovšem v bruslích, s betony, lapačkou, vyrážečkou a hokejkou.

Zpět v brance

Až do svých třinácti let hrál Petr Čech fotbal i hokej, pak si ovšem musel vybrat, kterému sportu se bude naplno věnovat. V roce 1995 dal přednost fotbalu, o dvacet čtyři let později se vrátil na led. „Po dvaceti letech profesionálního fotbalu to pro mě bude úžasný zážitek hrát hru, kterou jsem jako dítě tak rád sledoval a hrál,“ řekl Petr Čech po domluvě s Guildford Phoenix. Zprávu o tom přinesl i oficiální web Chelsea.

iZdroj fotografie: Chelmsford Chieftains

Debut vyšel Čechovi na výbornou. Vychytal vítězství v nájezdech a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. V první sezoně měl průměrnou úspěšnost zákroků 93,4 procent, další ročník ale zmařil covid. I v loňské sezoně patřil čtyřicetiletý brankář k velkým oporám Guilfordu. V základní části nastoupil ke dvanácti duelům, z nichž jedenáctkrát slavil vítězství a čtyřikrát vychytal nulu. V play-off držel úspěšnost zákroků nad 95 procenty a nakonec dovedl tým k celkovému triumfu.

Trenér: Petr je pro nás obrovskou posilou

Na začátku listopadu Petr Čech zamířil o soutěž výš, do NIHL 1. Roční smlouvu podepsal s Chelmsford Chieftains. Příchod brankáře Petrových kvalit a zkušeností je pro nás obrovskou posilou. Přináší do našeho týmu vítěznou mentalitu a touhu soutěžit pokaždé, když je na ledě. Těšíme se, že tyto vlastnosti přenese na tým,“ zmínil pro klubový web trenér Mark Saunders. „Jsem nadšený z nové výzvy a těším se, že týmu pomůžu,“ dodal gólman. Při premiéře za Chieftains Čech vychytal vítězství a navíc byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články