Petr Čech obhajuje VAR. Je s ním spojená největší deziluze, tvrdí – SportyŽivě

Petr Čech obhajuje VAR. Je s ním spojená největší deziluze, tvrdí

Déle, než dva roky funguje v anglické Premier League funkce videorozhodčího, který má opravovat hrubé chyby rozhodčího na hrací ploše. Jenže část fanoušků i manažeru není s výsledky a meritem posuzování spokojena. K celé situaci se nyní vyjádřil také Petr Čech.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Podle bývalého dlouholetého českého reprezentanta a brankáře londýnské Chelsea Petra Čecha zůstává totiž VAR stále nepochopený. „Rozhodčí vždycky bude dělat chyby, a to se nikdy nezmění,“ prohlásil v podcastu Seznam Zpráv Angličan. „Stejně jako nejlepší hráči občas udělají chybu, tak ten rozhodčí taky. Myslím si, že největší deziluze celého fotbalového prostředí vznikla tím, že vnímáme VAR jako robota, který se koukne na situaci a pokaždé ji vyřeší správně,“ pokračuje.
My si musíme uvědomit, že jsou tam zápasy, zákroky a situace v zápasech kde je vyloženě to rozhodnutí padesát na padesát. A tam strašně záleží na tom, jaký typ rozhodčího sedí před tou obrazovkou a který typ rozhodčího je na tom hřišti,“ míní Čech, který aktuálně působí na Stamford Bridge jako sportovní a technický poradce. Ten zároveň doplňuje, že před každým ročníkem zástupci vedení soutěže hráčům prezentují aktuální trendy posuzování zákroků.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Je to dělané proto, aby ti hráči o tom věděli, nedožadovali se VARU a nenaháněli rozhodčího. Aby věděli, že je to stejně automatické, protože ten videoasistent rozhodčího je součástí té zápasové komunikace. Tohle vše je nám prezentováno,“ prozradil čtyrnásobný vítěz Premier League, který zvítězil také v Lize mistrů a Evropské lize. „Samozřejmě vždy tam jsou situace, kde jsou fauly a my si máme říct, zda jde o červenou nebo žlutou,“ pokračuje.

Polovina místnosti obvykle zvedne jednu, polovina druhou. V tom vzniká ten rozpor, protože jestliže vznikne situace, kde jsou na hřišti a u videa jiní rozhodčí tak vznikne problém,“ dodává s tím, že je podle něj nejdůležitější výklad samotných pravidel, který může být částí fanoušků považován za chybný. „Ale to prostě k tomu fotbalu patří,“ zakončil devítinásobný vítěz ankety Fotbalista roku.

Zdroj: Angličan

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 260 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit