Pekhart i rychlostní hráči. Na co si podle trenéra Trpišovského musí dát Slavia proti Legii Varšava pozor?

Kouč sešívaných Jindřich Trpišovský před závěrečným předkolem Evropské ligy promluvil o síle a přednostech polské Legie Varšava. Za tu by měl zítra nastoupit i bývalý útočník Slavie Tomáš Pekhart.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

„Je to kvalifikace o Evropskou ligu, mezinárodní zápas. V této soutěži se nám za poslední tři roky podařilo dojít hodně daleko. Vždycky jsme hráli velké zápasy a doufáme, že to tak zůstane, že budou chodit lidi a do Edenu přijedou atraktivní soupeři. Pro nás je to důležitý zápas,“ prohlásil před utkáním kouč Jindřich Trpišovský, jehož svěřenci by se v případě porážky museli smířit s účastí jen v Evropské konferenční lize.

Evropská liga je skvělá soutěž, díky ní jsme tady mohli mít týmy jako Leicester, Chelsea, Arsenal. Je to velká motivace, abychom se do Evropské ligy znovu dostali, protože je možnost, že sem zase přijede velký tým a lidi budou mít možnost přijít. Bohužel to loni kvůli covidu nešlo a ty velké zápasy byly bez lidí. Víme, které týmy jsou v osudí a byli bychom rádi, kdybychom tyhle velké zápasy sehráli a lidi se mohli přijít podívat,” věří pětačtyřicetiletý kouč.

iZdroj fotografie: Reuters

Podle Trpišovského bude polská Legia Varšava v určitých parametrech podobným soupeřem jako maďarský Ferencváros, který před několika dny vyřadil sešívaní z předkola Ligy mistrů. „Myslím si, že nás čeká podobný tým. Je to hegemon a mistr své země. Největší klub s největším stadionem a skvělými hráči. V ohledu velikosti klubu je to podobné jako Ferencváros, ohledně herního stylu je to trochu odlišnější typ,” pokračuje.

„Jejich způsob hry je oproti Ferencvárosi hodně odlišný. Hraje tam dost polských hráčů. Je to tým, který je hodně soubojový, důrazný a vytrvalostně skvěle vybavený, což bylo vidět i v předchozích zápasech. Ohledně síly, vytrvalosti a důrazu jsou na tom dobře jako ostatní polské týmy. Ferencváros se spoléhal na rychlé hráče, protiútoky. Nahoře neměli moc vysoké hráče a v Legii je například Tomáš Pekhart i další,” míní Trpišovský, který musí sčítat i řadu absencí.

iZdroj fotografie: Reuters

Slavia se podle Trpišovského musí vyvarovat zejména chyb v defenzivní činnosti. „Hlavně na to, aby bylo mužstvo vyvážené, abychom byli komplexní, protože Legia je silný tým a je důležité, abychom byli silní v defenzivě, ofenzivě, standardních situacích, po rychlostní i vytrvalostní stránce. Musíme to udělat tak, aby v základní sestavě byli hráči, kteří jsou teď stoprocentně připravení a jsou na svém herním nebo běžeckém vrcholu. Pokud má hráč hendikep, tak se to v takovém zápase projeví,” zakončil.

Sešívaní vyběhnou na trávník již zítra od 19:00. Zápas vysílá přímým přenosem stanice O2 TV Sport.

zdroj: uefa.com, transfermarkt.com, slavia.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka