Pavlenka je horkým zbožím na trhu, stojí o něj italský gigant

                   

Již dříve jsme vás informovali o tom, že český brankář ve službách Werderu Brémy Jiří Pavlenka si svými výkony řekl o přízeň mnoha předních evropských klubů. Podle zahraničních médií se do plejády velikánů nyní zařadil také italský mistr Juventus Turín,kde na pozici viceprezidenta klubu působí další český rodák a legendární fotbalista se Zlatým míčem ve sbírce Pavel Nedvěd. Podaří se spolupráci dvou tuzemských fotbalistů dovést do zdárného konce, nebo se Pavlenka rozhodne zůstat i nadále hráčem německé bundesligy? Podle vedení Brém je o dalších krocích nadějného brankáře nejspíš rozhodnuto.

Pavlenka chytil svoji šanci za pačesy, v Německu válí

Jiří Pavlenka působí v německých Brémách již druhou sezónu. Už v té první se z něj stala jasná jednička klubu a letos své výsostné postavení jenom potvrdil. Výrazně se podílel na tom, že si Werder poradil s Borussií Dortmund a nebyl slabým soupeřem ani favorizovanému Bayernu Mnichov, který si nakonec dokráčel až k titulu mistra bundesligy. To od podceňovaného týmu, kterému jen o bod unikla účast v evropských pohárech (Brémy skončily na osmém místě), čekal je málokdo.

Fotbaloví experti i fanoušci se nyní začínají shodovat, že pro Pavlenku začínají být Brémy příliš malé. Vždyť právě jeho skvělé a jisté zákroky dopomohly k tomu, že Werder skončil v horní polovině tabulky. Nejčastěji se jméno českého brankáře začalo spojovat s případným odchodem do konkurenčního Bayernu. Tento scénář se ale podle všeho neuskuteční, jelikož by měl Pavlenka velice nevděčnou pozici, kdy by pouze hlídal záda skvělému Manuelu Neuerovi. Do hry ale prý vstoupil nový velkoklub, a shodou okolností další mistr jedné z nejlepších evropských lig.

Juventus hledá náhradníka za Mattia Penina

Stará dáma poslední sezónu odehrála s dvěma zkušenými strážci svatyně. Jedním z nich je Wojciech Sczerny, svého času působící v Arsenalu, a Mattia Penin, jenž je momentálně dvojkou italské reprezentace. Druhý jmenovaný by se měl nově stěhovat do AS Řím, kde doufá, že dostane mnohem více příležitostí nastoupí na trávníky. Penin totiž letos zasáhl pouze do devíti zápasů a mnohokrát také sledoval dění z tribun. Právě jeho místo by mohl Pavlenka zaujmout.

Bývalý hráč Baníku Ostrava či Slavie Praha má aktuálně tržní hodnotu ve výši 308 milionů korun, což by pro Juventus nemělo představovat žádný větší problém. Vedení Brém však zatím mlží a novinářům nesdělilo žádné potvrzující informace. Manažer Werderu Frank Baumann například řekl:

„Jiří Pavlenka u nás odehrál vynikající sezonu, potvrdil své výkony z prvního, silného ročníku. Je tak jen logické, že se zajímají jiné kluby. Ale o zájmu Juventusu nic nevíme. Jsme úplně v klidu, Jiří se v Brémách cítí velmi dobře.“

Je tedy otázkou, jestli chce Baumann pouze odvést pozornost od probíhajícího jednání, nebo ještě skutečně žádná konkrétní nabídka nepřišla. Odpovědí se nám jistě dostane během následujících dní.

Foto: theapricity.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články