Pavel Vrba před Rapidem promluvil o změně pravidel, sestavě i zdravotním stavu hráčů

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Pražskou Spartu čeká důležitý vstup do nové sezóny. Ještě před soubojem druhého kola kvalifikace o Ligu mistrů promluvil kouč Pavel Vrba o síle Rapidu Vídeň nebo změně pravidel.

„Pro Spartu a pro mě je to ale důležitý zápas z pohledu celé sezony. Samozřejmě víme, co chceme hrát a v jakých soutěžích. Respektujeme obrovskou sílu Rapidu, kterou má. Myslím si, že nás čekají dvě hodně těžká utkání,“ prohlásil na tiskové konferenci před utkáním Vrba, podle nějž Spartu může posunout do dalšího kola jen nejlepší výkon.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

„Je to mužstvo, které je na rakouské poměry kvalitní a má ty nejvyšší ambice v rakouské lize i v pohárech. Čeká nás velice těžké dvojutkání. To jsem hráčům ukazoval. Je to mužstvo, které má svoji tvář. Je vidět, že vědí, co chtějí hrát. Jen ten nejlepší výkon Sparty nás může posunout dál,“ uvedl. Letenským však bude scházet druhý nejlepší střelec uplynulé sezóny Lukáš Juliš, nenastoupí ani reprezentační stoper Ondřej Čelůstka.

„Juliš už začal trénovat, ale má za sebou jen dva tréninky s mužstvem. Dává se ještě trochu dohromady po zranění. Čelda si přivezl zranění z národního mužstva. Zatím se připravuje individuálně v domácích podmínkách. Příští týden by se s námi měl začít připravovat,“ dodal Vrba.

Nové pravidlo

Ten rovněž přiznal, že nemá o sestavě zatím jasno. „Není to tak, že bychom měli jen jedenáct hráčů. Sparta má momentálně hodně silný kádr. Je spousta hráčů, kteří zítra nenastoupí, ale mají kvalitu na to, aby mohli kdykoliv mužstvu pomoct,“ dodal. Sparta bude zároveň prvním českým celkem, který okusí nové pravidlo. Od nové sezóny totiž neplatí zvýhodnění gólů na hřišti soupeře.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Podle Vrby je současný model spravedlivější. „V minulosti to hrálo velkou roli. Určitě byla obrovská výhoda venku vyhrát třeba 3:2. Získali jste díky tomu obrovský náskok do domácí odvety. Teď se to změnilo a já si myslím, že to je spravedlivější. Kdo dá víc gólů, tak ať postoupí. Tak je to podle mě spravedlivé,“ zakončil sedmapadesátiletý kouč.

Utkání začíná ve 20:30 a přímým přenosem jej vysílá Sport 1.

Zdroj: sparta.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články