Pavel Vrba poprvé promluvil o návratu do Viktorie Plzeň

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Nemám důvod hned chodit do dalšího angažmá,“ řekl Pavel Vrba v Olympijském podcastu Radiožurnálu. Bývalý trenér české reprezentace prozradil, i to, kam by mohly směřovat jeho kroky po konci angažmá v bulharském Lugodorci Razgrad. Spekulace mluví zejména o návratu do plzeňské Viktorii, které se v posledních kolech nedaří a vypadla i z evropských pohárů.

„Ale pokud to půjde a někdo mě osloví, nejraději bych začal trénovat už v lednu. Jestli to bude v zahraničí nebo v Česku, není podstatné. Jde o vizi,“ řekl pro Olympijský podcast Radiožurnálu na dotaz, kdy se vrátí na fotbalové trávníky. Spekuluje se zejména o jeho návratu do plzeňské Viktorie, to však sedmapadesátiletý kouč vyvrací.

„Momentálně to nevidím jako mou cestu. V médiích čtu, jak jsou tam s trenérem spokojeni, takže není důvod nic měnit,“ pokračuje. „To je právě jedna z těch důležitých věcí: když něco funguje a je tam shoda, není důvod něco bourat. Vůbec to nevidím tak, že bych se teď měl do Plzně vracet. Spíš bych měl možná začít někde jinde a uspět tam,“ prozradil.

V Plzni skončil po podzimu, kdy se dohodl na předčasném ukončení smlouvy po nepřesvědčivých výsledcích. „Přiznám se, že s vedením klubu si od mého konce nijak netelefonujeme. Prostě to dopadlo, jak to dopadlo. Rozloučili jsme se férově,“ pokračuje.

„Netvrdím, že tam nikdy nejezdím a nepotkám se ve městě s některými hráči,“ ví. „Ale ne v tom smyslu, že bych si s nimi dal schůzku, prostě se potkáme, když jdeme naproti, pozdravíme a pokecáme. Komunikace není problém, ale je pravda, že momentálně ten kontakt s klubem moc nemám,“ dodává.

Vrba patří dlouhodobě k nejoceňovanějším českým fotbalovým trenérům. Jako asistent Františka Komňackého stál u jediného titulu Baníku Ostrava v samostatné historii. Poté odešel na Slovensko, kde s vyhrál jak domácí soutěž, tak superpohár s Žilinou. Odtud si jej vyhlédla Viktoria Plzeň, kterou dokázal povznést do čela tabulky a se kterou později získal tři mistrovské tituly a pravidelně sbíral úspěchy i v evropských pohárech.