Pavel Vrba po debaklu na Slovácku promluvil. Kdo podle něj zklamal?

Svěřenci Pavla Vrby teprve podruhé v ročníku prohráli, přesto byla porážka s aktuálně druhým Slováckem drtivá. Letenští inkasovali hned čtyřikrát a podle trenéra Pavla Vrby jde o velkou ránu pro ambice na titul.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Pražská Sparta inkasovala na Slovácku poprvé hned v 16. minuty, kdy se prosadil domácí Jan Kalabiška. Krátce před koncem poločasu přidal druhou branku kanonýr Václav Jurečka. Letenští po půli zvýšili aktivitu, přesto jejich naděje utnul v 57. minutě Daniel Holzer. Čtvrtý hřebíček do rakve přidal v 85. minutě rodák z Curaçaa Rigilio Cicilia a zpečetil tak vítězství 4:0.

Pro mě to byla obrovská rána,“ prohlásil Vrba pro klubový web po čtyřgólové porážce s tím, že vysvětlení je podle něj jasné. „Slovácko bylo v zápase lepší, důraznější. Někteří naši hráči si asi mysleli, že budou hrát proti dorostencům a souboje je nebudou bolet. Oni je nebolely, protože jsme je ani neudělali,“ dodal s tím, že Slovácko dominovalo nejen v důrazu, ale také ve fotbalovosti.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

Celé mužstvo odehrálo zápas bez kontaktu. To byl důvod, proč jsme prohráli 0:4. Na druhou stranu musím přiznat, že Slovácko hrálo velice dobře a zaslouženě vyhrálo,“ smeknul před soupeřem sedmapadesátiletý stratég, který zároveň podotknul, že byl zklamaný z představení celého týmu. „Spíš to vypadalo tak, že jsme si mysleli, že jádro je vytvořené a můžeme se v důležitých zápasech opřít o určité hráče. Bohužel tihle hráči zklamali,“ dodal.

Překvapily jej také chyby a nedůrazy stoperů. „Pokud stopeři nevyhrávají souboje, pak je to postavené na hlavu,“ pokračuje s tím, že roli mohla hrát také reprezentační přestávka. „Hráči přijeli až tři dny před zápasem z reprezentačního srazu. Po srazech jsou vždycky zápasy trochu složitější. Nevím, jestli jsou hráči hlavou ještě u toho, že hráli v nároďáku. To se musíte zeptat spíš těch hráčů. Ale opakuje se to, to je problém,“ míní Vrba.

iZdroj fotografie: Reuters

Jedním dechem však dodává, že se nechce brát účast na reprezentačním srazu jako výmluvu. „Já se na to nechci vymlouvat. Je to realita. Možná při příštím reprezentačním srazu bude víc hráčů Slovácka a méně hráčů Sparty,“ zakončil. Letenští se nyní musí soustředit na nadcházející povinnosti, již ve čtvrtek je totiž čeká utkání základní skupiny Evropské ligy proti skotským Rangers.

Zdroj: AC Sparta Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní