Pavel Vrba otevřeně: Určitě vycítíte, když se pod vámi kýve židle. První vyhazov z Baníku jsem nepochopil

Kouč pražské Sparty Pavel Vrba otevřeně promluvil o vyhazovech trenérů i podpisu nové smlouvy na Letné.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Patří mezi nejúspěšnější české trenéry poslední dekády a úspěšné období zatím zažívá také v pražské Spartě. Osmapadesátiletý kouč Pavel Vrba prodloužil na Letné smlouvu o další rok a podle svých slov se na pokračování v klubu těší. „Cítím podporu vedení klubu v tom, že spolu chceme pracovat delší dobu a že to není jen na nějaký krátký čas. Věřím tomu, že za tu dobu, co jsem tady jsme přesvědčili vedení klubu, že nám mohou důvěřovat,“ uvedl v podcastu serveru Sport.cz Bodlo.

Na základě těchto věcí a výsledků v podzimní části soutěže jsme tuto nabídku dostali. Já si jí samozřejmě vážím a jsem rád, že jsme prodloužili smlouvu o rok,“ dodal s tím, že původně plánoval jednat o prodloužení kontraktu až na jaře vzhledem k tomu, že platnou smlouvu má až do června. „Už mám něco za sebou, proto jsem sám navrhoval ať počkáme, jak se rozjede jarní soutěž,“ vysvětluje.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

A pak se domluvíme v březnu nebo dubnu. Ale klub chtěl dříve. Já se přiznám, že jsem tak brzo dopředu ještě žádnou smlouvu nepodepisoval,“ míní bývalý kouč Viktorie Plzeň, Ludogorce Razgrad, Žiliny nebo ruské Machačkaly. Vrba zároveň promluvil také o vyhazovech trenérů. Zkušený kouč podle něj ví, kdy je situace kritická. „Určitě vycítíte, když se pod vámi kýve židle. Je pravda, že jsem taky zažil vyhazovy, ze kterých jsem byl překvapený,“ tuší.

Vyhazov? Musíme být připraveni, přiznává

Ale čím jste starší a zkušenější tím přicházíte na to, že prostě vyhazovy přicházejí v době, kdy je nemusíte vůbec očekávat. Jako trenéři musíme být připraveni, že se může stát cokoli kterýkoli den. Někdo se rozhodne, že prostě chce jít jinou cestou. Tak to je,“ dodal s tím, že největším překvapením kariéry pro něj byl konec v ostravském Baníku, kde působil jako asistent trenéra Františka Komňackého.

iZdroj fotografie: Reuters

Slezský klub totiž po získání mistrovského titulu opustil jak Komňacký, tak Vrba. „Z mého pohledu to možná beru jinak, než kdysi dávno. Tehdy jsem po prvním vyhazovu z Baníku byl hodně překvapený a dodnes jsem ho nepochopil. Teď jsem celkem připravený na všechno,“ doplňuje zkušený trenér, který vedl také národní tým.

Zdroj: Bodlo

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články