Pavel Vrba otevřeně promluvil o přestupu Plavšiće do Slavie

Zdroj fotografie: Reuters

Přesuny na trase Sparta – Slavia patřily vždy k těm nejkontroverznějším. K několika desítkám hráčů, kteří opustili Letnou a zamířili do pražského Edenu se může po Josefu Hušbauerovi nebo Simonu Delim připojit i srbský křídelník Srdjan Plavšić.

Dnes pětadvacetiletý rodák ze srbského Novi Sadu přitom přišel na Letnou před čtyřmi lety jako jedna z posil italského stratéga Andrey Strammacioniho. Sparta za mladého křídelníka zaplatila Crvne Zvezde tehdy bezmála 1,3 miliónů eur (zhruba 33 miliónů korun) a doufala, že mládežnický reprezentant bude patřit mezi její nejcennější artikly.

Opak se však stal pravdou. Sparta se trápila a postupně z klubu odešel jak kouč Strammacioni, tak řada jeho svěřenců. Srbský útočník se posléze dostal do dobré formy, tu však hned v nadcházející sezóně ztratil a nikdy se nezapsal mezi stabilní kameny základní sestavy. I proto ještě před několika měsíci nebyly spekulace o případném přestupu na stole.

Zdroj fotografie: Reuters

Ty se objevily až nyní, Plavšićovi totiž končí za několik týdnů smlouva a je otázkou, zda je Sparta ochotna ji prodloužit. Kouč Pavel Vrba, pod kterým se pětadvacetiletý Srb rozehrál do skvělé formy, podle zákulisních informací o jeho setrvání v mužstvu stojí, problematický je však jeho nadstandardní plat. Kontrakt srbského křídelníka, uzavřený v době četných příchodů zahraničních hráčů, má totiž podle informací iSport.cz patřit k nejvyšším ve sparťanské kabině.

Do hry se nyní měla vložit pražská Slavia, která již v nadcházejících týdnech může získat Plavšiće zadarmo. Spekuluje se navíc o několika odchodech z Edenu, zájem mají bohaté zahraniční velkokluby a kouč Jindřich Trpišovský se tak připravuje na odchod minimálně dvou klíčových opor mužstva. Právě proto by varianta s příchodem křídelníka, adaptovaného na české prostředí, měla být na stole.

Zdroj fotografie: Reuters

Podle informací iSport.cz již dokonce měl Plavšić předběžně s nabídkou Slavie souhlasit, přesto však nastoupil ke středečnímu pohárovému derby obou celků. Podle kouče Pavla Vrby mu však sám Srb před utkáním tvrdil, že k žádné dohodě zatím nedošlo.

On nám řekl, že nic nepodepsal. Pokud se něco takového v médiích objevuje, hráč na to možná myslí. Řekl nám, že se nic takového neděje a my nemáme důvod mu nevěřit. V červnu se samozřejmě může stát cokoliv. Já jsem se ho ptal a on řekl, že to není pravda. Tím to pro mě skončilo,“ dodal.