Pavel Vrba otevřeně o budoucnosti Baníku Ostrava: Na čem chce stavět a co je potřeba k úspěchu?

Ostravský Baník získal svého vysněného trenéra, který by měl odstartovat novou éru klubu a vrátit slezský celek do evropských pohárů. Pavel Vrba však krotí nadšení a varuje před unáhlenými cíli.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Myslím si, že bychom si měli dávat postupné cíle,“ prohlásil na tiskové konferenci Pavel Vrba, jehož návrat do Ostravy přijali fanoušci s nadšením. Bývalý stratég pražské Sparty, Viktorie Plzeň nebo Ludogorce Razgrad však varuje před příliš vysokými očekáváními. Vzestup by podle něj měl být pozvolný. „Baník v uplynulé sezóně postoupil do první šestky, z tohoto pohledu to byla, myslím si, úspěšná sezóna,“ zhodnotil Vrba.

Já bych na to chtěl navázat, znovu do ní postoupit, a pak se začněme bavit o dalších cílech. Uvidíme, jaká bude výchozí pozice a co si pak po základní části budeme moci říct,“ prohlásil zkušený stratég s tím, že k úspěchům vede hned několik faktorů. „Těch dílů do té mozaiky je zapotřebí strašně moc. A taky je nutné, aby si to všechno sedlo,“ dodává Pavel Vrba. Prvním zásadním stavebním kamenem je osoba majitele Václava Brabce, který klub finančně stabilizoval.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Po období, kterým si Baník prošel, je klub dnes už zase brán jako silný, stabilní a fungující. Kádr se samozřejmě obměňuje. Což je dáno i právě tím, že klub funguje a hráči sem chtějí jít. Vědí, že klub má nějaký směr,“ míní Vrba. Prozradil také, že jeho cílem je posunout hráče a směřování klubu zejména na hřišti. „Já přicházím do fungujícího klubu. A udělám maximum, aby byl úspěšný,“ slibuje osmapadesátiletý kouč.

Vrba: Fanoušci nám pomůžou

Pavel Vrba věří i v dlouhodobou podporu příznivců, které zná ze svého prvního angažmá v Ostravě. „Vím, že nároky fanoušků Baníku jsou mimořádné. Na druhou stranu, pokud se mužstvu daří, fanoušci mu to vrací. Já jenom věřím, že to tak bude, že nám fanoušci pomůžou,“ zavzpomínal na legendární ročník při kterém Slezané slavili mistrovský titul. „Já osobně bych chtěl dokázat to, aby fanoušci chodili na fotbal v takovém počtu, v jakém chodili v roce 2004,“ zakončil Vrba.

Podaří se Pavlu Vrbovi vybojovat s Baníkem účast v evropských pohárech?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články