Pavel Vrba byl bez práce jen necelý týden. Podepsal smlouvu s Baníkem

Týden po konci ve Spartě má fotbalový trenér Pavel Vrba novou práci. Domluvil se s vedením Baníku Ostrava a zamířil tak do míst, kde s velkým fotbalem začínal. U týmu vystřídá Tomáše Galáska, který se po utkání v Plzni vrací kvůli rodinné situaci domů do Německa.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

V pondělí Pavel Vrba skončil ve Spartě, v sobotu už podepsal smlouvu s Baníkem. „Když se naskytla příležitost otevřít jednání s Pavlem Vrbou, nebylo nad čím váhat. Museli jsme reagovat velmi pružně, protože na trhu byl o takového kouče okamžitě značný zájem. Jednání bylo velice korektní, rychlé a bezproblémové. Velmi rychle se ukázalo, že jsme naladěni na podobnou notu. A především Pavel Vrba sám ukázal, že má zájem jít právě do Baníku, což věc usnadnilo,“ řekl pro klubový web výkonný ředitel Baníku Michal Bělák.
Pavel Vrba na nabídku Baníku kývl bez váhání. „Přiznám se, že nebylo moc nad čím přemýšlet. Chtěl jsem se vrátit tam, kde jsem s velkým fotbalem začínal. K Baníku mám vztah. Klub má zase ambice, dobré zázemí, akademii a skvělé fanoušky. S majitelem klubu se známe a debaty o fotbale jsme mívali už dříve, proto vím, že míří vysoko. Bych byl rád, kdyby se jeho ambice naplnily a znovu se tu jednou hrály evropské poháry a nevzpomínalo jen na historii,“ řekl Vrba, který v roce 2004 dovedl společně s Františkem Komňackým Baník k zatím poslednímu titulu.


iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak se sbalit s dětmi na dovolenou do zahraničí?
ArmádníZpravodaj.cz
Ukrajinci urychleně osadili polské T-72M1R reaktivním pancířem ERA, který vyrobila česká společnost STV Group!
Události247.cz
Jak nosit stylovat dámské mikiny? Koukněte na naše mikinové tipy na chladná rána
VědaŽivě.cz
Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?