Pavel Vrba hodlá do Bulharska přivést Ligu mistrů

Foto: footboom.com

Svátky ještě strávil v rodinném kruhu v útrobách Přerova, od nového roku se však s velkým elánem pustil do další zajímavé práce. Dnes už všichni jistě dobře víte, že se Pavel Vrba po letech rozloučil s Viktorií Plzeň a zamířil hledat štěstí du Bulharska. Klub Ludogorec Razgrad v mnoha ohledech západočeský klub připomíná, i proto se zkušený kouč netají stejně ohromnými ambicemi. Rád by totiž znovu hrál prestižní Ligu mistrů. Tamní novináři od českého taktika očekávají velké věci.

Vrba do Bulharska přivedl i své dvorní asistenty

Šestapadesátiletý rodák z Přerova neodešel na horkou bulharskou půdu osamocen. S sebou si přivedl také asistenta Zdeňka Bečku a trenére brankářů Martina Ticháčka. V neděli se tato trojice poprvé prošla po stadionu Ludogorce Razgrad, přičemž jim představitelé klubu ukázali také zázemí, v němž se teď budou pohybovat.

Vrba samozřejmě tuší, že se od něj očekávají velké věci. Razgrad navíc aktuálně vede bulharskou nejvyšší soutěž o pět bodů. V úvodním rozhovoru pro klubovou televizi se ovšem zdržel smělých plánů, dokud se důkladně neseznámí s fungováním uvnitř:

„V první řadě chci poznat lidi, kteří pro Ludogorec pracují. Už teď jsem ovšem potěšený, jakým způsobem funguje organizace klubu. Od Romana Procházky znám bulharskou soutěž poměrně dobře. Hodně lidí si myslí, že kvalita ligy není vysoká. Ale já tvrdím, že to tak úplně není.“

Zápasy, kterým bude Pavel Vrba muset v nejbližší době čelit

Bulharská liga startuje 20. února a Ludogorec Razgrad na úvod čeká Botev Vraca, kterému patří předposlední místo v tabulce. Jedná se tedy o zápas, ve kterém by si měl český trenér nahonit sebevědomí. To bude opravdu potřebovat, jelikož vzápětí v rámci vyřazovací fáze Evropské ligy odehraje první duel s Interem Milán. Los prý Vrbu nesmírně potěšil, protože mohl sledovat kvalitu i nedostatky italského velkoklubu během zápasů se Slavií Praha:

„Los Evropské ligy mi udělal radost. Inter hrál na podzim v Lize mistrů proti Slavii, ty zápasy jsem viděl. Bude to velmi náročné, ale věřím, že výsledkem potěšíme bulharské fanoušky. Třeba Slavia odehrála proti Interu dvě odlišná utkání. Doma mohl italský tým prohrát, v Praze pak ukázal Inter opravdovou sílu.“

Jaké má Pavel Vrba cíle do budoucna? Samozřejmě, že stejně jako ve všech svých předešlých angažmá – jen ty nejvyšší možné. V létě plánuje rozjet přípravu, která do Ludogorce Razgrad přinese Ligu mistrů:

„Byl jsem najatý proto, abychom hráli Ligu mistrů, proto jsem tu nabídku přijal. Chci tenhle úkol splnit i sám pro sebe a zahrát si skupinu téhle soutěže. Dostat se do skupiny je ta nejdůležitější věc, se kterou musíme v létě začít.“

Foto: footboom.com