Pavel Vrba a hvězdní hráči, které od ledna povede

Foto: ludogorets.com

Informace o tom, že Pavel Vrba po dvou letech znovu opustil Viktorii Plzeň a v lednu příštího roku zamíří do bulharského Ludogorce Razgrad už dnes asi nikoho z vás nedokáže překvapit. Co však o jeho nové fotbalové štaci dokážete konkrétně říci? To už může být skutečný oříšek hodný opravdových znalců. Na zkušeného českého trenéra čeká řada šikovných fotbalistů, z nichž vyčnívá zejména pětice, kterou si představíme v následujících řádcích.

Anton Nedyalkov

Šestadvacetiletý obránce Anton Nedyalkov je jediným Bulharem v našem výčtu největších hvězd Ludogorce. Rodák z Loveče během své poměrně krátké fotbalové kariéry doposud působil především na domácí scéně s výjimkou půlroční anabáze v americké MLS, kde kopal za FC Dallas. Dvě sezóny ještě předtím odehrál za SCKA Sofia a nyní už téměř dva roky působí právě v Razgradu, jemuž výrazně pomohl v tažení Evropskou ligou. Jelikož nastupuje také v bulharské reprezentaci, jeho tržní hodnota se vyšplhala až na 2,7 milionu eur.

Anicet

Celým jménem Anicet Abel je vskutku exotickým hráčem na soupisce Ludogorce Razgrad. Před devětadvaceti lety se totiž narodil na ostrově Madagaskaru. Už jako mladík se ovšem přesunul na evropský kontinent, kde svůj talent nejprve rozvíjel ve Francii. Jelikož cestu do sestavy tamního Auxerre měl šikovný záložník v podstatě zapovězenou, rozhodl se později přesunout do Bulharska. Za tým, který nově povede Pavel Vrba, zatím odehrál šest sezón. Podle odhadů nyní stojí 2,8 milion eur.

Jacek Goralski

Sedmadvacetiletý polský záložník Jacek Goralski kroutí v Ludogorci už třetí sezónu, během které opět patří mezi stěžejní stavební kameny základní sestavy. Ačkoli branky na rozdíl od svých polských anabází zatím nestřílí, předchozí trenér týmu na něj hodně sázel. Bude v tomto trendu pokračovat i Pavel Vrba? Goralskiho cena je aktuálně vyčíslena na tři miliony eur.

Claudiu Keseru

Divoké mládí střídá zkušenost. Tu v Ludogorci Razgrad představuje především třiatřicetiletý útočník Clandiu Keseru, který pochází z Rumunska. Bulharskou A Grupu hraje již pět let a pravidelně patří mezi nejlepší střelce celé soutěže. Nejvíce gólů (26) nastřílel v sezóně 2017/2018, letos jich má jen za podzim na kontě devět. Keserova cena na trhu se odhaduje na nějakých 3,25 milionu eur.

Cicinho

Třicetiletý brazilský obránce Cicinho a jmenovec mnohem slavnějšího rodáka z oné jihoamerické země působí v barvách Ludogorce od roku 2015. Začínal jako hráč B týmu, odkud se postupně vypracoval až mezi tamní elitu. Taktéž platí mezi stabilní články základní sestavy a proto mu statistiky připisují tržní hodnotu ve výši 3,5 milionu eur.

Foto: ludogorets.com