Pavel Horváth před šlágrem se Slavií promluvil. Na co si podle něj Viktoria Plzeň musí dát pozor? – SportyŽivě

Pavel Horváth před šlágrem se Slavií promluvil. Na co si podle něj Viktoria Plzeň musí dát pozor?

Asistent trenéra a klubová legenda Viktorie Plzeň Pavel Horváth před nedělním šlágrem proti pražské Slavii promluvil o atmosféře i dlouholeté neúspěšné sérii.

i Zdroj fotografie: 1. FK Příbram
                   

Sedm let. Tak dlouho plzeňská Viktoria nezvítězila na půdě úřadujícího českého šampiona z Edenu. Svěřenci kouče Michala Bílka přesto věří, že žádná šňůra netrvá věčně a aktuálně vedoucí celek nejvyšší soutěže ze západu Čech letitou sérii zlomí. „Tak to ve fotbale bývá. Tak jako se třeba Spartě nedaří vyhrát dlouhodobě u nás, tak nám se nedaří na Slavii,“ prohlásil v rozhovoru pro klubový web asistent trenéra Pavel Horváth.
Samozřejmě žádná série netrvá věčně, a tak doufám, že budeme u toho, kdy to zvrátíme. Ale Slavia má vynikající mužstvo, velmi dobrý realizační tým, spoustu hráčů, kteří jsou individuálně velmi silní. Pokusíme se je eliminovat a sehrát takový zápas, abychom byli bodově úspěšní,“ doplňuje bývalý dlouholetý kapitán Západočechů, který u sešívaných strávil mezi lety 1996 a 2000 čtyři sezóny a oslavil v červenobílém dresu také dva české poháry.


iZdroj fotografie: Reuters

Přesto, že kopačky pověsil na hřebík před pěti lety a dal se na trenérskou dráhu, na souboj v Edenu se stále těší. „Rozhodující budou kluci na hřišti, takže to není úplně na mně. Ale samozřejmě na zápasy na Slavii jednak kvůli stadionu, jednak kvůli tomu, jaký nás čeká soupeř a že to je souboj o první místo v tabulce, se určitě těším,“ dodal s tím, že hustá atmosféra vyvolá u hráčů větší soustředěnost.


iZdroj fotografie: Reuters

Někdy je možná potřeba to nahecování i brzdit, aby kluci byli v klidu a nenechali se strhnout nějakým projevem, soubojem či fanoušky. Uvidíme, jak to bude vypadat v zápase,“ zakončil. Viktoriáni si navíc budou chtít spravit chuť po středeční blamáži v Mladé Boleslavi, po které nečekaně vypadli z českého poháru. Podle Horvátha však mužstvo své chyby rozebralo a soustředí se jen na klání proti Slavii.

Utkání startuje v neděli od 18:00 v pražském Edenu. Souboj, který může výrazně napovědět v boji o titul vysílá přímým přenosem stanice O2 TV Sport.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně