Paul Pogba se rozloučil s Manchesterem United. Někdejší miliardová posila by mohla zamířit na nečekanou adresu

Po šesti letech se loučí s Old Trafford a míří hledat novou výzvu. Francouzský reprezentant Paul Pogba s Manchesterem United neprodloužil smlouvu a nejdražší posila v historii klubu tak odchází jako volný hráč.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

105 milionů eur, tedy zhruba 2,5 miliardy korun. Takovou částku zaplatil italskému Juventusu před šesti lety anglický Manchester United za důrazného defenzivního záložníka Paula Pogbu. Francouzský reprezentant, který již dříve na Old Trafford působil, však po svém návratu pověst hvězdy světové třídy nenaplnil. Jeho výkony v dresu rudých ďáblů byly takřka po celou dobu jako na houpačce a důkazem byla i loňská sezóna, ve které odehrál dvacet ligových střetnutí.

Nejdražší posila v historii tradičního klubu se nyní s Manchesterem United loučí a svou sbírku 233 startů v červeném dresu nerozšíří. Úřadující světový šampión totiž neprodloužil v britské metropoli smlouvu a již za několik dní se stane volným hráčem. Na devětadvacetiletého záložníka si podle Sky Sports News brousí zuby hned několik evropských velkoklubů. A není divu. I přes nekonzistentní výkony se Pogbova cenovka podle serveru Transfermarkt pohybuje okolo 55 milionů eur (1,3 miliardy korun).

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejhlasitějším zájemcem má být údajně italský Juventus, ze kterého Francouz před šesti lety na ostrovy odcházel. V Turíně získal hned čtyři mistrovské tituly a zapsal se do historie jako jeden z nejlepších hráčů Serie A na své pozici. Nyní by mohl na své výkony navázat a pomoci trápícímu se klubu, který v uplynulém ročníku obsadil až čtvrtou příčku a na další triumf čeká již dvě léta. Své nabídky se však chystají Pogbovi v nadcházejících dnech představit také dvě další zvučné adresy.

Pogba vyčkává na Real a PSG

Podle britského deníku The Telegraph mezi ně patří španělský Real Madrid a francouzské Paris Saint-Germain, které o jeho zisk usiluje dlouhodobě. Právě z důvodu čekání na nabídky dvojice velkoklubů Pogba zatím nepodepsal smlouvu v Juventusu. Devětadvacetiletý Francouz, který je nyní zraněný, tak má čas na rozmyšlenou. Zahraje si poprvé v kariéře v domovské Francii, vrátí se do Itálie nebo vyzkouší novou výzvu ve Španělsku? Jasno by mělo být v průběhu několika následujících týdnů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Znáte metodu PDR? Jedná se o spolehlivou techniku opravy auta bez poškození laku
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co jsou hypersonické zbraně a proč se jich svět tolik obává?
Události247.cz
Události247.cz
Kdo je největším absentérem ve Sněmovně? Pracovní morálka předních politiků, placených z našich daní, je k smíchu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vidíte, co se na obrázku doopravdy skrývá? Ověřte si, zda máte orlí oko a žádný klam vás nezaskočí