Pardubice utratily za posily rekordní částku. Zdravé sebevědomí nám nechybí, přiznal Krejčí

V uplynulém ročníku bojovali Pardubičtí do posledních chvil o udržení mezi elitou. Svou misi nakonec zvládli. Východočeský celek chce letos do sezóny vkročit lépe a navýšil také svůj rozpočet.

i Zdroj fotografie: FK Pardubice
                   

Fotbalové Pardubice čeká specifický ročník. Východočeský celek by se po dva a půl roku trvajícím azylu v pražském Ďolíčku měl vrátit domů. V průběhu podzimu by měl být Letní stadion slavnostně otevřen. Podle předsedy představenstva klubu Vladimíra Pittera rekonstrukce probíhá podle plánu. „Je s tím spojeno hodně práce, pravidelně jednáme se zhotovitelem rekonstrukce i se zástupci města,“ nastínil na tiskové konferenci.

Máme jasně daný termín i rozpočet a počítáme s tím, že jarní část sezóny odehrajeme opravdu doma,“ uvedl Pitter, podle něhož je nadcházející ročník pro Pardubice přelomový také v dalších ohledech. Výrazně se totiž zvýšil rozpočet klubu, který se nyní pohybuje okolo 80 milionů korun. V létě navíc dorazily nové posily v podobě Leandra Limy, Dominika Janoška, Ondřeje Chvěji, Michala Hlavatého, Adama Lupače, Matěje Helešice a Václava Míky.

iZdroj fotografie: FK Pardubice

Toto léto bylo z pohledu investic do posil v pardubickém klubu rekordní. Můžu říct, že celková částka je vyšší než deset milionů korun a sluší se poděkovat kolegům akcionářům, kteří nám s posílením týmu pomohli,“ osvětlil sportovní manažer Vít Zavřel s tím, že šlo o nejvýraznější posílení v historii klubu. Přesto je podle trenéra Jiřího Krejčího, který klub povede do desáté sezóny, jasným cílem klidná záchrana.

Krejčí: První cíl je záchrana

Nemám rád, když se kladou přehnané cíle, většinou bývám skromnější. První úkol je záchrana a chceme se vyvarovat nervů z minulé sezóny,“ konstatoval sedmapadesátiletý stratég, podle něhož by se dalo považovat za úspěch umístění ve střední nadstavbové skupině. „Chtěli bychom skončit do 10. místa. Jsme pokorní, ale zdravé sebevědomí nám nesmí chybět,“ zdůraznil Krejčí.

iZdroj fotografie: FK Pardubice

Východočeši mohou udělat první krok ke svému cíli již v neděli. V pražském Ďolíčku se utkají s českobudějovickým Dynamem. „Konečně už zase začne to, na co jsme se dva měsíce připravovali. Musím zmínit, že v Pardubicích máme momentálně velmi kvalitní kádr, z něhož jsou všichni připraveni nastoupit. A to je pro trenéry velké plus. Je už jen na nich, aby vybrali tu správnou jedenáctku. Jsme nažhavení a těšíme se na neděli,“ zakončil kapitán Pavel Černý.

Podaří se Pardubicím udržet se mezi elitou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství