Pardubice míří za záchranou. Co je podle Janoška klíčem k udržení?

Ještě na konci podzimu byly jasným favoritem na sestup. Přesto fotbalové Pardubice dokázaly vstát z popela a srdnatě bojují o udržení mezi elitou.

i Zdroj fotografie: FK Pardubice
                   

Raketový vzestup tabulkou zažívají fotbalové Pardubice. Východočeši, kteří ještě na podzim působili v pražském Ďolíčku, se po rekonstrukci vrátili do domovského města a na domácím stánku se jim daří. Body však pravidelně získávají i venku. Z osmi jarních utkání dokázali zvítězit hned třikrát, v dalších třech zápasech vybojovali bod. Podlehli jen pražské Slavii a Bohemians.

Ze hlubokého dna tabulky se tak svěřenci trenéra Radoslava Kováče posunuli až na čtrnáctou příčku. Na poslední Zlín mají aktuálně tříbodový náskok. „Myslím, že to není jen o hráčích, ale i trenéři na tom mají velkou zásluhu. Nabádají nás, jak hrát, a to se odráží na hřišti,“ chválí úspěšnou pardubickou sérii záložník Dominik Janošek na stránkách klubu. Recept k udržení nejvyšší soutěže je podle něj jednoznačný a Pardubice musí pokračovat ve sbírání bodů.

iZdroj fotografie: Tadeáš Bednarz, CC BY-SA 4.0

Nesmíme polevovat. Vnímám to tak, že jiná cesta než hrát tak, jak hrajeme, nevede. Musíme hrát jeden za druhého a makat, co to jde,“ dodává s tím, že současné formě pomohl i návrat na vlastní stadion. „Je to úplně něco jiného než v Ďolíčku. Jsme vděční za to, že jsme tam mohli hrát, ale chodilo tam málo lidí. V Pardubicích chodí na každý zápas přes 4 tisíce fanoušků. Odtud se body nebudou snadno odvážet. Je to pro nás velké plus,“ ví.

Atmosféra v kabině? Skvělá

Východočeši na podzim obrali o body mimo jiné ostravský Baník, Sigmu Olomouc nebo Mladou Boleslav. Proto není divu, že atmosféra v šatnách je podle Janoška vynikající. „Nálada (v kabině pozn. red.) je skvělá. Ještě navíc, když jsme vyhráli s Teplicemi. Teď máme 14 dní na to, abychom se připravili na duel s Jabloncem. Nálada je tu výborná, ale byla i před tím. Máme fakt skvělou partu. Do toho i trenéři někdy zavtipkují, takže je to super,“ zakončil.

Po reprezentační pauze čeká Pardubice nejen Jablonec, ale také pražská Sparta, Zbrojovka Brno a Hradec Králové. Před nadstavbou uzavřou základní část zápasy proti Slovácku a Dynamu České Budějovice.

Dokážou se Pardubice zachránit mezi elitou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články