Pardubice míří za záchranou. Co je podle Janoška klíčem k udržení?

Ještě na konci podzimu byly jasným favoritem na sestup. Přesto fotbalové Pardubice dokázaly vstát z popela a srdnatě bojují o udržení mezi elitou.

i Zdroj fotografie: FK Pardubice
                   

Raketový vzestup tabulkou zažívají fotbalové Pardubice. Východočeši, kteří ještě na podzim působili v pražském Ďolíčku, se po rekonstrukci vrátili do domovského města a na domácím stánku se jim daří. Body však pravidelně získávají i venku. Z osmi jarních utkání dokázali zvítězit hned třikrát, v dalších třech zápasech vybojovali bod. Podlehli jen pražské Slavii a Bohemians.

Ze hlubokého dna tabulky se tak svěřenci trenéra Radoslava Kováče posunuli až na čtrnáctou příčku. Na poslední Zlín mají aktuálně tříbodový náskok. „Myslím, že to není jen o hráčích, ale i trenéři na tom mají velkou zásluhu. Nabádají nás, jak hrát, a to se odráží na hřišti,“ chválí úspěšnou pardubickou sérii záložník Dominik Janošek na stránkách klubu. Recept k udržení nejvyšší soutěže je podle něj jednoznačný a Pardubice musí pokračovat ve sbírání bodů.

iZdroj fotografie: Tadeáš Bednarz, CC BY-SA 4.0

Nesmíme polevovat. Vnímám to tak, že jiná cesta než hrát tak, jak hrajeme, nevede. Musíme hrát jeden za druhého a makat, co to jde,“ dodává s tím, že současné formě pomohl i návrat na vlastní stadion. „Je to úplně něco jiného než v Ďolíčku. Jsme vděční za to, že jsme tam mohli hrát, ale chodilo tam málo lidí. V Pardubicích chodí na každý zápas přes 4 tisíce fanoušků. Odtud se body nebudou snadno odvážet. Je to pro nás velké plus,“ ví.

Atmosféra v kabině? Skvělá

Východočeši na podzim obrali o body mimo jiné ostravský Baník, Sigmu Olomouc nebo Mladou Boleslav. Proto není divu, že atmosféra v šatnách je podle Janoška vynikající. „Nálada (v kabině pozn. red.) je skvělá. Ještě navíc, když jsme vyhráli s Teplicemi. Teď máme 14 dní na to, abychom se připravili na duel s Jabloncem. Nálada je tu výborná, ale byla i před tím. Máme fakt skvělou partu. Do toho i trenéři někdy zavtipkují, takže je to super,“ zakončil.

Po reprezentační pauze čeká Pardubice nejen Jablonec, ale také pražská Sparta, Zbrojovka Brno a Hradec Králové. Před nadstavbou uzavřou základní část zápasy proti Slovácku a Dynamu České Budějovice.

Dokážou se Pardubice zachránit mezi elitou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund