Pardubice mají můj respekt, prozradil kouč Baníku Kozel. Kdo mu bude v klání chybět

                   

Ostravský Baník si v minulém kole překvapivě poradil s Jabloncem, vítězství proti přímému konkurentovi v tabulce ho však může posunout blíže pohárovým příčkám. Přesto, že jsou Slezané jasným favoritem utkání, hraném v pražském Ďolíčku, kouč Luboš Kozel před Východočechy varuje. „Čeká nás těžké utkání. Musím říct, že Pardubice mají můj velký respekt,“ prohlásil pro fcb.cz devětačtyřicetiletý kouč.

Ten chválil jak výkony, tak herní tvář Pardubic, které jsou aktuálně na deváté pozici a na Baník ztrácejí bod. I proto bude pro Ostravany neprohra s ligovým nováčkem více než důležitá. „Zrovna jsem sledoval jejich poslední zápasy a musím říct, že podaly opravdu dobré výkony. To, že se nacházejí jako nováček tam, kde jsou, je určitě zasloužené,“ prohlásil pro klubový web Kozel.

„Hrají velmi pohyblivý, takový, řekl bych kultivovaný fotbal. Je vidět, že jim funguje součinnost, protože řada kluků spolu hrála už ve druhé lize. Ale to, že chválím Pardubice, neznamená, že bychom nechtěli uspět. Naopak. Chceme navázat na vítězství proti Jablonci a přivézt tři body i z Prahy,“ míní. Největší zbraní Východočechů podle něj bude týmové pojetí hry.

„[Jejich nejsilnější zbraní je] jednoznačně sehranost, snaha o kombinační fotbal. Ve výstavbě útoku jsou vidět naučené prvky, je vidět, že se nejedná o náhodu. Podobně jako my mají trošičku slabinu ve finální fázi a nedávají tolik gólů, ale i ta organizace hry směrem do defenzívy je jednoznačná, takže ani tolik gólů nedostávají,“ dodává pro fcb.cz. Slezanům však bude chybět jak Adam Jánoš, tak mladý Ondřej Kukučka.

Dva nespecifikovaní hráči Ostravy pak mají drobnější šrámy. „Máme tam z utkání proti Jablonci taková jedno, dvě drobnější zranění. Věřím, že do zápasu ale ti hráči budou v pořádku,“ zakončil pro klubový web. Jeho protějšek Jiří Krejčí přiznal, že hráči mají Baník načtený. „Studujeme silné stránky Baníku, víme o nich. Právě s ohledem na ně plánujeme úpravy v naší sestavě,“ prohlásil pro fkpardubice.cz. Utkání začíná v 14:00 a přímým přenosem jej vysílá O2 TV Sport.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koroze je jako mor. Domácí kutilové ale přišli na to, jak ji levně porazit a obnovit karoserii do původního stavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská noční můra. Ukrajina je zřejmě i testovacím centrem pro vyspělé zbraně. Co vlastně útočilo na krymské letiště?
Události247.cz
Události247.cz
Západ může reagovat na jaderný krok ruského prezidenta hned několika způsoby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak je možné, že lidé přežili dobu ledovou: Museli být kreativní, zruční a dokonale sehraní