Pardubice lovily v Ostravě. Pomoci k záchraně má obránce Baníku

Fotbalové Pardubice získaly v poslední den tuzemského přestupového okna výraznou posilu do defenzivy. Z ostravského Baníku přichází pětadvacetiletý obránce.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Devatenáct. Tolik branek v letošním ročníku inkasovaly fotbalové Pardubice, které jsou v tomto ohledu nejhorším ligovým celkem. Defenziva Východočechů je jedním z hlavních důvodů, proč jsou právě svěřenci trenéra Pavla Němečka v tabulce se třemi body na poslední příčce. Vyztužit děravou obranu přichází pětadvacetiletý stoper Baníku Ostrava Martin Chlumecký, který bude v klubu působit formou ročního hostování bez opce.

Chlumecký přicházel po předčasném rozvázání smlouvy v Teplicích do Ostravy v lednu jako náhrada Davida Lischku. Jenže Lischka nakonec ve slezském celku setrval a pětadvacetiletý stoper tak dostával šanci v základní sestavě pouze zřídkakdy. Za Baník dosud odehrál celkem sedm ligových utkání. Před dvěma týdny dostal od klubu souhlas k odchodu. „Vzhledem k jeho malému vytížení v áčku, jsme se shodli, že v případě pro něj zajímavé nabídky mu nebudeme bránit v odchodu,“ uvedl na stránkách klubu sportovní ředitel Alois Grussmann.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Bývalý mládežnický reprezentant, který prošel Slovanem Liberec, pražskou Duklou, Vysočinou Jihlava a Varnsdorfem, se tak může těšit na výraznější herní vytížení v barvách Pardubic. „Jsem hlavně šťastný, že jsem tuto příležitost, oblékat pardubický dres, dostal. Doufám, že já pomohu Pardubicím a Pardubice zase mně. Pořád je to nejvyšší česká soutěž. Rád bych pomohl zvednout Pardubice z posledního místa,“ uvedl na stránkách klubu.

Chlumecký: Chci získat herní praxi

Doufám, že získám nějakou herní praxi. Chci, aby to bylo vzájemně prospěšné, jak pro klub, tak pro mě. Pokusím se Pardubicím tuto příležitost vrátit svými výkony na hřišti,“ doplňuje s tím, že řadu hráčů působících ve východočeském klubu již zná. „Znám tu hodně kluků. S některými jsem hrál v jednom týmu a s některými jsme hráli proti sobě. Rozhodně tu pro mě nebudou úplně všichni noví,“ zakončil důrazný obránce.

Vybojuje Chlumecký Pardubicím udržení mezi elitou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat