Outsider ze Slovácka se zřejmě stává expertem na nejlepší české kluby

                   

Los prvních několika kol Fortuna ligy nebyl pro všeobecně podprůměrně vnímané Slovácko příliš shovívavý. Jenže světe, div se! Podceňovaný klub má po pěti odehraných zápasech na kontě hned tři veledůležitá vítězství na tuzemskými fotbalovými velikány! Kdyby se stejnou motivací hráči přistoupili i k ostatním zápasům, mohli se v tabulce hřát ještě výš než na „pouhém“ šestém místě. Dosud posledním skalpem Slovácka jsou tři přivezené body ze stadionu Viktorie Plzeň. Toto víkendové utkání však s sebou neslo ještě mnohem více zajímavých skutečností. Proti své domovině v dresu vítězného týmu nastoupil Milan Petržela, který během letní pauzy odešel někam, kde mu v pokročilém věku ještě dovolí hrát. A jak přiznal sám Pavel Vrba, rychlonohý záložník se předvedl parádním výkonem.

Cenné body, které Slovácku pomáhají v setrvání na výsluní

Hned první zápas Fortuna ligy, k němuž Slovácko vyběhlo na trávník, ukázal, že i s outsidery soutěže musíme počítat. Do cesty se mu totiž hned na úvod připletla pražská Sparta, která přes zimu značně posílila snad na všech postech. To Slovácko do sestavy sahalo jen minimálně, jedinou výraznější změnou byl příchod „starého“ Milana Petržely z Viktorie Plzeň, kde již tolik šancí nedostával. K překvapení všech si Slovácko z Letné odvezlo tři body za jasnou výhru 0:2. Následná prohra s nováčkem z Českých Budějovic a vysoký gólový příděl uštědřený Jabloncem pro mnohé značil, že na Spartě se zřejmě jednalo o shodu šťastných událostí, která se nebude opakovat.

Jenže Slovácku se do cesty dále postavil Zlín, jenž v novém ročníku opět pomýšlí na ty nejvyšší možné příčky, které mu zajistí evropské poháry. Měření sil těchto rivalů bylo napínavé až do konce, výhru ale nakonec uzmuli právě fotbalisté Slovácka. No a zatím poslední zápas proti favorizované Plzni? Posuďte sami. Dvougólové manko domácích a slova Pavla Vrby, která hovoří o nejhorším výkonu za poslední roky mluví za vše. Ze Slovácka se tak nejspíše stává expert na velikány české nejvyšší fotbalové soutěže a pokud porazí i Slavii, budou mít na kontě trojlístek úspěchů, kterými se jen tak někdo pochlubit nemůže.

Návrat Milana Petržely domů byl plný emocí

Pokud měl někdo ze Slovácka před utkáním, během něj i po jeho skončení těžkou hlavu, určitě se jednalo o šestatřicetiletého Milana Petrželu, který s profesionálním fotbalem sice začínal v kádru současného zaměstnavatele, nicméně nejdelší období strávil právě v Doosan Aréně se svými spoluhráči a přáteli. I s přestávkami strávil v Plzni úctyhodných 15 let, za což mu budou tamní fanoušci navždy neskonale vděční. Ačkoli do zápasu nastoupil v klubových barvách jiného mužstva, diváci v hledišti divoce skandovali jeho jméno ještě dlouhou dobu poté, co se ostatní odebrali do útrob stadionu. Sám Petržela komentoval dojemnou rozlučku pro deník iSport následovně:

„Bylo to hodně dojemné. Před zápasem jsem cítil na svoji osobu velký tlak. Říkal jsem si, že tomu nesmím podlehnout, ale udržet se to nedalo. Na fotbal jsem se pořádně nemohl soustředit, což muselo být na začátku vidět. Po utkání to ale bylo krásné. Nečekal jsem, že diváci vydrží až do konce a budou mě takto vyvolávat. Bylo to strašné překvapení a moc jim za to děkuju. Z druhé strany mě mrzí, že jsem se loučil…“

Foto: talkypic.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články