Ostuda v EKL! Fanoušci jeli 2 000 km, aby viděli svůj tým prohrát proti amatérům

Hořké vzpomínky na druhé předkolo Evropské konferenční ligy budou mít fanoušci skotského Hibernianu. Proč hráče po nevydařeném utkání častovali nadávkami?

i Zdroj fotografie: Hibernian FC
                   

Čtvrteční druhé předkolo Evropské konferenční ligy přineslo hned několik překvapivých výsledků. Řecký PAOK pouze remizoval proti Beitaru Jeruzalém, plzeňská Viktoria nedokázala v domácím prostředí zvítězit proti kosovské Dritě. Největší smršť kritiky však museli snést fotbalisté skotského celku Hibernian, kteří v uplynulém ročníku skončil na páté příčce tabulky tamní nejvyšší soutěže.

Skotové totiž nečekaně prohráli v Andoře proti domácímu Interu Escaldes. Druhý celek loňského ročníku nejvyšší soutěže osmdesátitisícového státu je přitom složený z hráčů, kteří mají amatérský a poloprofesionální status. Hibernian, který dva tisíce kilometrů od domova podpořily nižší stovky fanoušků, přesto již po patnácti minutách poprvé kapituloval po trefě španělského záložníka Adriána Gallego.

iZdroj fotografie: Hibernian FC

Hosté ve druhé půli dominovali, ale inkasovali podruhé. První trefou v novém působišti se prezentoval bývalý hráč Sigmy Olomouc Jean Luc Assoubre. Výraznější potupu odvracel až v nastavení druhé půle střídající Joe Newell, který snížil na konečných 1:2. Fanoušci mužstva ze skotského Edinburgu, kteří do malé pyrenejské země odcestovali, přesto po zápase zpražili své svěřence vulgárními nadávkami.

Hanba je silné slovo, oponoval kouč

Popel na hlavu si po utkání sypal i trenér Hibernianu Lee Johnson. „Jsem velmi zklamaný. Říct však o zápase, že jde o hanbu je silné slovo. Musíme brát v úvahu, že nás čeká ještě odvetné utkání,“ cituje jeho slova server The Herald. Johnson zároveň zdůraznil, že celek z Pyrenejí ukázal kvalitu. „Tvrdil jsem již dříve, že to není špatný tým. Připomínají mi týmy z druhé anglické ligy,“ pokračuje s tím, že recept na úspěch je jasný.

Musíme hrát ofenzivně, agresivně, sebevědomě a odvážně. Takovým způsobem jsme se neprezentovali až do doby, kdy jsme podruhé inkasovali a udělali pár změn. Musíme se chytit za nos, být zodpovědní,“ doplnil a zdůraznil, že klíčové bude i role fanoušků v odvetě. „Nepotřebujeme, aby napětí a negativní nálada pronikla až k hráčům a ovlivnila jejich výkony. Fanoušci si musí udržet víru. Potřebujeme jejich podporu,“ zakončil před odvetou, která je na programu za týden.

Je prohra Hibernianu v Andoře největší ostudou druhého předkola Evropské konferenční ligy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články