Ostuda bavorského velkoklubu. Bayern Mnichov se musel omluvit Manchesteru City

(zdroj: manchestereveningnews.com)

Přestup čtyřiadvacetiletého křídelníka Leroye Saného z Manchesteru City je oficiálně potvrzen. Bavorská strana informovala o přestupu dnes v poledne, nevyhla se však významnému faux pas, kvůli kterému musela zaslat na Etihad Stadium formální omluvu.

Z bavorského kubu totiž včera večer, ještě před oficiálním potvrzením přestupu, unikly fotografie z podpisu smlouvy a prvního focení německého reprezentanta v dresu Bayernu. Snímky, na kterých Sané pózuje v červeném dresu, se objevily na několik minut v arabské verzi webu oficiálních webových stránek.

Podle informací The Sun byli funkcionáři Manchesteru City z celé situace podrážděni a německá strana tak musela na bristké ostrovy zaslat omluvný dopis.

Ani přesun samotný neprobíhal příliš hladce. Křídelník chtěl z Anglie odejít už v loňské sezóně a po odmítnutí několika návrhů nového kontraktu ze strany Cityzens byl blízko přestupu do Německa. Aktuálně druhý tým tabulky Premier League chtěl podle britských médií tehdy za odchovance Schalke chtěl částku okolo 100 miliónů euro.

Těsně před přestupem se však loni v srpnu Sané zranil v utkání Community Shield. Zranění křížového vazu v koleni mu vystavilo téměr roční stopku a Bayern jednání přerušil. Letos už bavorský klub přestup dotáhnul do zdárného konce.

Otázkou je ale forma německého reprezentanta, po zranění odehrál v letošní sezóně pouhých dvanáct minut a i proto nakonec vyšel jeho bundesligový přesun na zhruba 50 miliónů eur. V Anglii měl navíc kontrakt jen do léta 2021 a proto hrozilo, že by mohl odejít jako volný hráč.

Sané (vpravo) v dresu národního mužstva. (zdroj: wikimedia.org)

„Bayern je opravdový velkoklub a má velké cíle, což se mi líbí,“ řekl Sané v úvodním rozhovoru pro oficiální web. „Chci s Bayernem vyhrát tolik titulů, kolik jen bude možné, a úplně nejvýš stojí samozřejmě Liga mistrů,“ dodal.

Přestup hráče, který za City odehrál 135 utkání si pochvaloval i šéf Bayernu Karl-Heinz Rummenigge. „Je to úžasný hráč, který své kvality v minulých letech opakovaně prokazoval, obzvláště v národním týmu. Naším cílem je mít v Bayernu ty nejlepší německé fotbalisty a angažování Saného to jenom podtrhuje,“ řekl.