Ostravský útok na poháry? Hráči mají zakázáno sledovat tabulku

Po déle než roce a půl se ostravský Baník vrací na třetí příčku ligové tabulky. Slezané dokázali v Teplicích otočit nepříznivý stav a po vítězství 2:1 pokračují ve stabilních výkonech. Přesto podle obránce Jiřího Fleišmana na pohárové umístění nemyslí, protože si před ročníkem spolu s majitelem zakázali sledovat průběžnou ligovou tabulku.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

V prvním poločase byly střelecky aktivnější domácí Teplice a po půlhodině hry mohli jít do vedení. Ránu Davida Černého však dokázala hostující obrana na poslední chvíli zablokovat. Přesto právě Severočeši šli v 62. minutě do vedení, když ukázkový centr využil útočník Daniel Trubač. Radost z vstřelené branky však domácím vydržela jen čtyři minuty. Po přesné přihrávce Romana Potočného se druhou brankou v ročníku prosadil ostravský kanonýr Ladislav Almási.

Baník rychlé vyrovnání nabudilo a po zásluze šel v 80. minutě do vedení. Střílený centr Jiřího Fleišmana si do vlastní sítě srazil domácí stoper Ondřej Mazuch a obrat byl dokonán. Slezané dokázali Na Stínadlech zvítězit, připsali si pátou výhru v aktuálním ročníku a poskočili na třetí místo tabulky. „Věřím, že kluci tenhle zápas zlomili nějakou pracovitostí, taktikou, připraveností a silou týmu, že se po tom gólu nezlomil a dokázali jsme otočit. Poháry nebo kde jsme v tabulce vůbec neřešíme,“ prohlásil na tiskové konferenci kouč Ondřej Smetana.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Kolem Baníku si musíme zvyknout na to, že se vždycky bude mluvit o pohárech a ty ambice tam budou a poháry se budou skloňovat. S tím se musíme naučit fungovat, ale je před námi spoustu práce, než se budeme zlepšovat. My jdeme zápas od zápasu a každý zápas nám ukazuje, že musíme pracovat, zlepšovat se a vůbec tohle neřešit,“ dodal. Podle Jiřího Fleišmana dokonce existuje dohoda mezi hráči a majitelem o tom, že nebudou aktuální tabulku sledovat.

„Vůbec nemá cenu to rozebírat a spekulovat o tom. Máme za sebou teprve sedm kol, které navíc nejsou ani kompletně dohrané. Kolem nás jsou týmy, které také budou vyhrávat. S majitelem panem Brabcem jsme si v kabině řekli, že vůbec nebudeme tabulku řešit. V jednu chvíli bychom si pak mohli říct, že nám to půjde samo. Přitom za dva tři týdny už nemusíme být v tabulce tam, kde jsme nyní,“ přiznal Fleišman.

„I dnešní zápas nám ukázal, že samo to opravdu nepůjde. I když jsou Teplice v tabulce o dost níž, byly v zápase místy lepší než my. Takže výsledky samozřejmě sledovat budeme, v dnešní době sociálních sítí vám stejně neuniknou, ale myslím si, že v kabině vládne zdravý rozum,“ zakončil.

Zdroj: fcb.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“