Ostravský útok na poháry? Hráči mají zakázáno sledovat tabulku – SportyŽivě

Ostravský útok na poháry? Hráči mají zakázáno sledovat tabulku

Po déle než roce a půl se ostravský Baník vrací na třetí příčku ligové tabulky. Slezané dokázali v Teplicích otočit nepříznivý stav a po vítězství 2:1 pokračují ve stabilních výkonech. Přesto podle obránce Jiřího Fleišmana na pohárové umístění nemyslí, protože si před ročníkem spolu s majitelem zakázali sledovat průběžnou ligovou tabulku.
i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

V prvním poločase byly střelecky aktivnější domácí Teplice a po půlhodině hry mohli jít do vedení. Ránu Davida Černého však dokázala hostující obrana na poslední chvíli zablokovat. Přesto právě Severočeši šli v 62. minutě do vedení, když ukázkový centr využil útočník Daniel Trubač. Radost z vstřelené branky však domácím vydržela jen čtyři minuty. Po přesné přihrávce Romana Potočného se druhou brankou v ročníku prosadil ostravský kanonýr Ladislav Almási.
Baník rychlé vyrovnání nabudilo a po zásluze šel v 80. minutě do vedení. Střílený centr Jiřího Fleišmana si do vlastní sítě srazil domácí stoper Ondřej Mazuch a obrat byl dokonán. Slezané dokázali Na Stínadlech zvítězit, připsali si pátou výhru v aktuálním ročníku a poskočili na třetí místo tabulky. „Věřím, že kluci tenhle zápas zlomili nějakou pracovitostí, taktikou, připraveností a silou týmu, že se po tom gólu nezlomil a dokázali jsme otočit. Poháry nebo kde jsme v tabulce vůbec neřešíme,“ prohlásil na tiskové konferenci kouč Ondřej Smetana.


iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Kolem Baníku si musíme zvyknout na to, že se vždycky bude mluvit o pohárech a ty ambice tam budou a poháry se budou skloňovat. S tím se musíme naučit fungovat, ale je před námi spoustu práce, než se budeme zlepšovat. My jdeme zápas od zápasu a každý zápas nám ukazuje, že musíme pracovat, zlepšovat se a vůbec tohle neřešit,“ dodal. Podle Jiřího Fleišmana dokonce existuje dohoda mezi hráči a majitelem o tom, že nebudou aktuální tabulku sledovat.

„Vůbec nemá cenu to rozebírat a spekulovat o tom. Máme za sebou teprve sedm kol, které navíc nejsou ani kompletně dohrané. Kolem nás jsou týmy, které také budou vyhrávat. S majitelem panem Brabcem jsme si v kabině řekli, že vůbec nebudeme tabulku řešit. V jednu chvíli bychom si pak mohli říct, že nám to půjde samo. Přitom za dva tři týdny už nemusíme být v tabulce tam, kde jsme nyní,“ přiznal Fleišman.

„I dnešní zápas nám ukázal, že samo to opravdu nepůjde. I když jsou Teplice v tabulce o dost níž, byly v zápase místy lepší než my. Takže výsledky samozřejmě sledovat budeme, v dnešní době sociálních sítí vám stejně neuniknou, ale myslím si, že v kabině vládne zdravý rozum,“ zakončil.

Zdroj: fcb.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 153 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Brzdění motorem může být nejen výhodné, ale v některých případech také škodlivé pro váš vůz
ArmádníZpravodaj.cz
Plamenomet, nejděsivější zbraň světa a noční můra všech vojáků. Nikdo nechce takto zemřít
Události247.cz
Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce
VědaŽivě.cz
Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí