Ostravský Jánoš se chystá na Necida a spol.: Baník je teď v tabulce tam, kde nepatří

Adam Jánoš. (zdroj: Tomáš Bednarz, wikimedia.org)

„Baníčku, my jsme s tebou“ znělo ještě před několika málo dny z míst před městským stadionem v Opavě, kde Baník dokázal gólem Jaroslava Svozila v nastavení zvítězit a připsat si cenné vítězství. Svou zlepšenou formu však bude muset potvrdit již dnes, kdy jej ve Vítkovicích čekají Bohemians Praha 1905. „Chceme prostě za každou cenu vyhrát. Baník je teď v tabulce tam, kde nepatří,“ burcoval před zápasem pro fcb.cz záložník Adam Jánoš.

Svěřence Luboše Kozla nepotkal úvod domácí soutěže v dobré formě a mužstvo, které mělo útočit na pohárové příčky se dlouho trápilo. Probuzení nastalo až v utkání proti pražské Slavii, kde i přes prohru předvedli Baníkovci solidní výkon, který později potvrdili jednoznačnou výhrou 4:0 nad oslabenou Příbramí. Proti Opavě měli sice modrobílí k optimálnímu výkonu daleko, přesto je výhra nad úhlavním rivalem povzbuzením.

Ilustrační foto. (zdroj: wikimedia.org, El Loko)

„Náš výkon v Opavě nebyl optimální. Určitě se na nás nějak podepsala ta karanténa a víme, že náš výkon musí být podstatně lepší,“ prozradil pro fcb.cz asistent kouče Ivan Kopecký. „Mužstvo má na to, aby hrálo daleko lépe Bohemka má kvalitní hráče, je tam například Necid, mají v sestavě rychlostní typy hráčů po stranách. Musíme si ale pohlídat hlavně naši vlastní výkonnost a dívat se sami na sebe,“ dodává.

Naopak u Klokanů se bodové žně v posledních kolech nekonají. Jen remizovali s nováčkem z Pardubic prohráli i v Českých Budějovicích a naposledy v Jablonci. „Dokážeme hrát s kýmkoliv, to je pravda. Ale fotbal se hraje na body, které bohužel nemáme. Nakonec je nám k ničemu, že hrajeme hezčí fotbal. Body z venkovních zápasů prostě nevozíme,“ smutnil po úterní prohře 1:2 na severu Čech ofenzivní univerzál Roman Květ pro bohemians.cz.

Právě fakt, že Bohemku čeká druhé utkání v pouhých čtyřech dnech by mohlo Ostravě pomoci. „Bude to pro ně více náročnější a měli bychom toho využít,“ řekl Jánoš pro fcb.cz. „Ale nechceme se takhle na to upínat. Chceme prostě za každou cenu vyhrát,“ pokračuje. „Počasí už se zhoršuje a hřiště asi nebudou na nějakou extrakombinaci, ale musíme se tomu přizpůsobit. Potřebujeme teď ty prosincové zápasy před pauzou zvládnout a nasbírat nějaké body,“ zakončil. Utkání začíná v 18:30 a přímým přenosem jej vysílá ČT Sport.