Ostravský Baník opouští služebně nejstarší hráč

Nejdéle působící cizinec v historii klubu opouští ostravský Baník. Třicetiletý křídelník míří do slovenského Spartaku Trnava.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Osm let. Tak dlouho působil v modrobílém dresu ostravského Baníku brazilský křídelník Dyjan Carlos De Azevedo. Třicetiletý ofenzivní hráč zažil v klubu jak loučení s legendárními Bazaly, tak sestup do druhé ligy a následný postup mezi elitu. Nyní se však s Ostravou loučí. Slezský klub již dříve avizoval, že s bývalým hráčem Partizánu Bardejov nebo Moldavy nad Bodvou neprodlouží stávající smlouvu.

Poté, co jsme informovali, že s hráčem neprodloužíme smlouvu, se ozvalo několik zájemců o jeho služby, ať od nás či ze zahraničí. Nejkonkrétnější nabídka nakonec přišla z Trnavy. Jednání pak proběhla rychle a dospěla rychle k dohodě mezi všemi stranami,“ uvedl pro klubový web sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann na adresu nejdéle působícího cizince v historii klubu.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Podle Grussmanna proto klub chystá po rozvolnění stávajících omezení rozlučku. „Carlos v historii Baníku zanechal nesmazatelnou stopu. Tolik let v jednom klubu je v dnešní době u hráče z ciziny skoro nevídaná věc. Rádi bychom se s ním – až povolí současná covidová omezení – oficiálně rozloučili před některým z domácích ligových zápasů společně s fanoušky,“ doplnil.

Vzestupy a pády

Rodák z brazilského Dois Córregos byl na odchodu z klubu již dříve, navíc si po vytrucovaném hostování v druholigovém francouzském Paris FC krátce znepřátelil fanoušky. Jenže loňská sezóna vyšla rychlonohému Azevedovi skvostně a svými výkony předchozí prohřešek splatil. Nasázel totiž ve 27 utkáních 11 branek, na další čtyři pak přihrál. Za nynějším odchodem mají být podle informací Moravskoslezského deníku problémy s životosprávou.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Podle Grussmanna však bylo důvodem zejména o nízké herní vytížení. „Víme, že Carlos na podzim nenastupoval vždy v základní sestavě,“ prohlásil pro klubový web. „Často do toho naskakoval až v průběhu utkání. Měl tam dobré momenty, ale místo v základu si neudržel. A my víme, že mu v létě končí smlouva, a rozhodli jsme se ji neprodlužovat. Proto jsme se rozhodli Carlose uvolnit už nyní,“ dodal s tím, že v kádru je řada alternativ.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Výkup vozidel v Praze a ve středních Čechách funguje za hotové
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!