Osmnáctiletý brankářský talent Slavie se chytá šance. Líbí se mi jeho klid, prohlásil Trpišovský

Zdroj: Reuters

To, co bylo ještě před několika týdny nemyslitelné se stalo skutečností. Brankářská jednička pražské Slavie Ondřej Kolář se po brutálním faulu, vinou něhož nedohrál utkání proti Rangers, stále zotavuje – zdravotní potíže navíc trápí i dvojku Jana Stejskala a Přemysla Kováře.

I proto sbírá starty v červenobílém dresu teprve osmnáctiletý Matyáš Vágner, který si v ligové premiéře proti Opavě připsal hned první čisté konto.

„Bylo to poměrně jednoduché rozhodování, Koli je mimo po tom neuvěřitelném zákroku, asi nejhorším faulu, který jsem kdy na vlastní oči viděl. A to už jsem toho zažil dost. Honza Stejskal doléčuje zranění a Přéma Kovář také není stoprocentní, proto byla sázka na Matyáše Vágnera jednoduchá volba,“ prohlásil pro slavia.cz kouč Jindřich Trpišovský. Ten však zdůrazňuje, že nasazení osmnáctiletého brankářského talentu zdaleka není dílem náhody.

„I jinak bychom se ale rozhodli stejně, trénuje s námi už skoro rok, je to zajímavý hráč do budoucna s výbornými parametry. Potom, co předvedl v Glasgow, bylo jasné, že šanci dostane. Líbí se mi jeho klid, moc toho sice v zápase neměl, ale skoro hned jsme šli do deseti, byla to těžká situace. Ocenil bych s jakým klidem pracuje, a když už udělá nějakou chybku, nenechá to na něm stopu,“ dodal Trpišovský pro klubový web. Pro osmnáctiletý talent jde přitom o vůbec první starty v dospělém fotbale.

Mládežnický reprezentant, který je mnohými přirovnáván k Petru Čechovi, tak zároveň mohl proti Opavě slavit i první ligové čisté konto. „Říkali jsme mu před zápasem, ať dělá jen to, na co si věří, proto jsme někdy hráli jednodušeji. Jsme ale šťastní, jak to zvládl. V obou zápasech udržel čisté konto, v Glasgow měl hned klíčový,“ dodal pro slavia.cz Trpišovský.

Přesto je otázkou, zda dostane odchovanec pražského Tempa příležitost i ve čtvrtfinále Evropské ligy, které čeká sešívané již na začátku dubna. Souboj bude o to pikantnější, že svěřenci Jindřicha Trpišovského zamíří opět na ostrovy, tentokrát však na Emirates Stadium vyzvou londýnský Arsenal.