Opustí Šilhavý reprezentaci? Šéf FAČR Fousek otevřeně promluvil o zklamání a jeho budoucnosti

Kritiku za bizarní nominace a neatraktivní fotbal si v uplynulých týdnech musel vyslechnout trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý. O tom, jak se pád do nižší skupiny Ligy národů projeví na jeho setrvání u reprezentace nyní promluvil předseda FAČR Petr Fousek.

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Česká reprezentace nezvládla udržení v elitní skupině Ligy národů a po čtyřech porážkách v řadě se vrací o stupínek níže. O to horší je fakt, že národní tým v posledních čtyřech utkáních pod trenérem Jaroslavem Šilhavým skóroval pouze jednou a fanoušci na sociálních sítích navíc vyčítají mužstvu neatraktivní fotbal a bídnou formu. Podle předseda FAČR Petra Fouska se zřejmě žádné změny na trenérském postup konat nebudou.

„Všichni tři naši soupeři ve skupině jsou účastníky letošního mistrovství světa v Kataru a mají vysokou kvalitu, což se potvrdilo,“ uvedl ve vyjádření na adresu Španělska, Portugalska a Švýcarska. „Nejsem spokojený s tím, že tým klesl do úrovně B Ligy národů, tam však sestoupila i jiná věhlasná mužstva v čele s Anglií. To jen potvrzuje náročnost úrovně A,“ doplnil s tím, že celý sestup je nutné hodnotit v kontextu odehraných utkání.

iZdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

Předsedové všech těchto asociací mi vyjadřovali při vzájemných zápasech respekt k českému fotbalu,“ míní a jedním dechem dodává, že pro hráče šlo o mimořádnou zkušenost, jak sbírat zkušenosti na mezinárodní úrovni. „Zároveň jsme poznali, že skupina A nabídne českému fanouškovi atraktivní zápasy se špičkovými týmy, které jsou zajímavé také pro asociaci. Pevně věřím, že zpět do ligy A v dalším ročníku Ligy národů zase postoupíme,“ prohlásil.

Fousek: Šilhavý má důvěru

Jedinou kaňkou je podle Fouska výkon a výsledek proti Portugalsku, který podle něj Češi nezvládli. „V ostatních utkáních jsme však ukázali, že tým je konkurenceschopný i proti věhlasnějším soupeřům,“ dodává s tím, že právě z tohoto důvodu se na trenérském postup nic nemění. „Trenér Jaroslav Šilhavý a celý realizační tým má důvěru a podporu. Mistrovství Evropy a mistrovství světa mají pro nás hlavní význam,“ zakončil Fousek.

iZdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

Šilhavý by tak měl nadále pokračovat ve vytyčeném cíli, kterým je postup národního týmu na evropský šampionát. Jeho nová smlouva, kterou podepsal v květnu, se navíc automaticky v případě postupu prodlužuje o závěrečný turnaj hraný v Německu. V případě setrvání až do konce aktuální smlouvy navíc Šilhavý předčí délkou působení i legendárního kouče Karla Brucknera.

Měl by Jaroslav Šilhavý opustit reprezentaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Nové unikátní SUV je kopií BMW X4: Jeho cena je prostě vtipná. Rusové ho srovnali s Kodiaqem a Tiguanem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Turecký ekvivalent amerického raketometu HIMARS: systém KHAN je extrémně multifunkční a silný, chce ho třeba polská armáda
Události247.cz
Události247.cz
Oblíbené pochoutky v obchodech pořádně podraží, oznámil největší světový výrobce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen