Opustí Šilhavý reprezentaci? Šéf FAČR Fousek otevřeně promluvil o zklamání a jeho budoucnosti

Kritiku za bizarní nominace a neatraktivní fotbal si v uplynulých týdnech musel vyslechnout trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý. O tom, jak se pád do nižší skupiny Ligy národů projeví na jeho setrvání u reprezentace nyní promluvil předseda FAČR Petr Fousek.

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Česká reprezentace nezvládla udržení v elitní skupině Ligy národů a po čtyřech porážkách v řadě se vrací o stupínek níže. O to horší je fakt, že národní tým v posledních čtyřech utkáních pod trenérem Jaroslavem Šilhavým skóroval pouze jednou a fanoušci na sociálních sítích navíc vyčítají mužstvu neatraktivní fotbal a bídnou formu. Podle předseda FAČR Petra Fouska se zřejmě žádné změny na trenérském postup konat nebudou.

„Všichni tři naši soupeři ve skupině jsou účastníky letošního mistrovství světa v Kataru a mají vysokou kvalitu, což se potvrdilo,“ uvedl ve vyjádření na adresu Španělska, Portugalska a Švýcarska. „Nejsem spokojený s tím, že tým klesl do úrovně B Ligy národů, tam však sestoupila i jiná věhlasná mužstva v čele s Anglií. To jen potvrzuje náročnost úrovně A,“ doplnil s tím, že celý sestup je nutné hodnotit v kontextu odehraných utkání.

iZdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

Předsedové všech těchto asociací mi vyjadřovali při vzájemných zápasech respekt k českému fotbalu,“ míní a jedním dechem dodává, že pro hráče šlo o mimořádnou zkušenost, jak sbírat zkušenosti na mezinárodní úrovni. „Zároveň jsme poznali, že skupina A nabídne českému fanouškovi atraktivní zápasy se špičkovými týmy, které jsou zajímavé také pro asociaci. Pevně věřím, že zpět do ligy A v dalším ročníku Ligy národů zase postoupíme,“ prohlásil.

Fousek: Šilhavý má důvěru

Jedinou kaňkou je podle Fouska výkon a výsledek proti Portugalsku, který podle něj Češi nezvládli. „V ostatních utkáních jsme však ukázali, že tým je konkurenceschopný i proti věhlasnějším soupeřům,“ dodává s tím, že právě z tohoto důvodu se na trenérském postup nic nemění. „Trenér Jaroslav Šilhavý a celý realizační tým má důvěru a podporu. Mistrovství Evropy a mistrovství světa mají pro nás hlavní význam,“ zakončil Fousek.

iZdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

Šilhavý by tak měl nadále pokračovat ve vytyčeném cíli, kterým je postup národního týmu na evropský šampionát. Jeho nová smlouva, kterou podepsal v květnu, se navíc automaticky v případě postupu prodlužuje o závěrečný turnaj hraný v Německu. V případě setrvání až do konce aktuální smlouvy navíc Šilhavý předčí délkou působení i legendárního kouče Karla Brucknera.

Měl by Jaroslav Šilhavý opustit reprezentaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články