Opava? Musí se tady jezdit se strachem a odjíždět bez bodů, burcuje záložník Žídek

                   

Opavské fotbalisty nezastihl start ligy v optimální formě. Po prohře s plzeňskou Viktorií prohráli i doma z Karvinou. V obou utkáních navíc Opavští vždy vstřelili první branku, nemají však ani bod. „Start do ligy nám nevyšel, ale je třeba se otřepat. Možná je dobře, že je repre pauza. Budeme mít další možnost pořádně potrénovat a ukázat si některé věci, které se v ostrých zápasech nesmí opakovat. Liga není zadarmo a naše výkony tomu musí odpovídat,“ řekl pro klubový web kapitán SFC Jan Žídek.

Ten se ještě vracel k prohranému slezskému derby. Karol Mondek sice poslal Opavu minutu po poločase do vedení, pak už úřadovala Karviná a po gólech Papadopulose a Mikuše si odváží tři body. „Převládá obrovské zklamání a naštvání, ztratili jsme vyhraný zápas. Udělali jsme velké chyby, je to škoda. Samozřejmě můžeme říkat, že jsme měli mladou obranu, ale na to se vymlouvat nedá, byla to naše hloupost,“ ví Žídek.

i(zdroj: facebook.com/slezskyfcopava)

Připomněl i loňskou sezónu, kdy Opavu zachránilo v lize až rozhodnutí svazu ohledně zrušení sestupů vinou koronaviru. „Nikdo z nás nechce opakovat poslední sezonu. Důležité budou zejména domácí zápasy, které musíme zvládat. Nechceme, aby se tu jezdilo vyhrávat. Musí se tady jezdit se strachem a odjíždět bez bodů,“ burcuje. „Bohužel hned první zápas jsme nezvládli. Čekají nás těžké zápasy, ale věřím, že nám pauza pomůže,“ doufá pětatřicetiletý záložník.

Pozitiva? Nasazení a Večerka

I přes prohry má však mužstvo vedené koučem Radoslavem Kováčem za sebou i pozitiva. „Z naší strany musí být v každém zápase vidět zejména nasazení. Na tom musíme stavět naši hru. Když tam je, hra vypadá úplně jinak, to je pozitivní,“ ví Žídek.

Pochválil i nováčka  v opavském dresu, teprve sedmnáctiletého Dalibora Večerku, který debutoval proti Karviné a odehrál solidní utkání. „Samozřejmě jsme to spolu rozebírali, snažil jsem se mu dodat klid. V tréninku vypadal celý týden velice dobře a musím říct, že to přenesl i do zápasu. Z mého pohledu podal velmi dobrý výkon,“ pokračuje pro sfc.cz.

Opavu nyní čeká reprezentační pauze, po ní ji čeká cesta do Příbrami, kde už musí bodovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články